בעקבות התחקיר: צרפת פתחה בחקירה בחשד שערפאת נרצח

הממצאים שהציגה רשת "אל-ג'זירה", שקבעו לכאורה כי יו"ר הרשות המנוח נרצח לאחר שהורעל באמצעות חומר רדיוקאקטיבי, ייבדקו כעת בחקירה רשמית על ידי רשויות החוק בפריז. זאת, בעקבות תלונה שהגישו אשתו ובתו בחודש שעבר

תחקיר רשת "אל-ג'זירה", לפיו מותו של יו"ר הרשות הפלסטינית לשעבר יאסר ערפאת נגרם כתוצאה מהרעלה של חומר רדיואקטיבי, הביא לפתיחת חקירה פלילת רשמית על ידי הרשויות בצרפת. זאת, בעקבות תלונה שהגישו אשתו ובתו. ערפאת מת בבית חולים ליד פריז בנובמבר 2004.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) ציטטה הערב גורמים בכירים במדינה, שאמרו כי רשויות התביעה בפריז פתחו בחקירת החשד לפיו המנהיג הפלסטיני המיתולוגי נרצח באמצעות החדרה של החומר פולוניום אל המזון שצרך.

ההחלטה לפתוח בחקירה התקבלה בעקבות תלונה שהגישו בסוף החודש שעבר אלמנתו של הראיס, סוהא ערפאת, ובתו - זהווה. השתיים טענו כי על סמך הממצאים שהציגה "אל-ג'זירה" בתחקיר, התעורר צורך לבדוק את נכונות הדברים - ולקבוע האם ערפאת אכן נרצח.

לאחרונה הצהירה סוהא ערפאת כי תתיר לצוות המעבדה שחקרה את הממצאים ובהם בגדיו של ערפאת לקבל לידיו את שארי גופתו של בעלה המנוח, כדי לסייע לחקר האמת.