אלפי תושבים פונו במינכן בגלל פצצה ממלחה"ע ה-2

כ-3,000 תושבים פונו מבתיהם באחד האזורים הכי עמוסים בעיר, לאחר שנתגלתה פצצה במשקל של כ-250 קילוגרמים שהוטלה במהלך המלחמה על ידי כוחות הברית ולא התפוצצה. חבלנים ממשיכים בניסיונות לנטרל את הפצצה

ההפצצות על ערי גרמניה זרעו הרס כבד (AP)

כ-3,000 תושבי מינכן פונו אמש מבתיהם במרכז העיר, לאחר שעובדי בניין שפעלו באזור איתרו פצצה במשקל 250 קילוגרמים מימי מלחמת העולם השנייה, שלא התפוצצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפינוי, שהחל בשעה 22:00 על פי שעון מקומי, כלל מספר רחובות באחד האזורים העמוסים בעיר. "זה אמצעי מסוכן ביותר" אמר דובר שירותי הכבאות במינכן לרשת הטלוויזיה האמריקנית NBC. "מומחה לנושא מנסה כעת לנטרל את הפצצה".

כבאים מקומיים עברו מדלת לדלת, בשעות הערב המאוחרות כדי לבצע את פינוי התושבים, זאת בנוסף להפעלת מערכת כריזה שקראה להם לעזוב את בתיהם. מחשש לפיצוץ חומרי הנפץ עוד טרם הניסיון לנטרלם, עטפו הכבאים את הפצצה בחול וקש, שיפחיתו במעט את מידת ההרס, אם אכן יתרחש פיצוץ.

כ-600 מהתושבים פונו לשלושה מקלטי חירום זמניים שהוקמו סמוך לבתי ספר בשכונה. אנשי הצלב האדום חילקו שמיכות ומשקאות למפונים ההמומים.

במהלך מלחמת העולם השנייה, הטילו כוחות הברית פצצות במשקל כולל של כשני מיליון טונות על ערים גרמניות. על פי מומחים, 5-15% מהן לא התפוצצו.