ראשי הקהילה היהודית בגרמניה מותחים ביקורת על השר ישי

במכתב יוצא דופן ששלח ראש ועד הקהילות היהודיות בגרמניה ד"ר דיטר גראומן לשגרירות בברלין, הוא העביר ביקורת על ההתערבות של השר אלי ישי והרב מצגר בפרשת איסור ברית המילה בגרמניה. "לא להתייעץ איתנו בנושא הזה לא להתעדכן בפרטים זה לא מועיל - זה פשוט ההפך", הדגיש ד"ר גראומן

היהודים בגרמניה תוקפים את ישי

סערת איסור ברית המילה גרמניה: נציגי הקהילות היהודיות במדינה מותחים ביקורת חריפה על התערבותם של שר הפנים אלי ישי והרב הראשי יונה מצגר בנושא, וטוענים: "זה לא מועיל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב יוצא דופן ששלח ראש ועד הקהילות היהודיות בגרמניה ד"ר דיטר גראומן לשגרירות ישראל בברלין, הוא העביר ביקורת על ההתערבות של הנציגים הישראלים בסוגיה.

"להתעלם מהעובדה שהקנצלרית נקטה עמדה ברורה בעד הזכות לקיים ברית מילה, לא להתייעץ איתנו בנושא הזה ולא לעדכן בפרטים זה לא מועיל - זה פשוט ההפך", הדגיש ד"ר גראומן. בנוסף טוענים בקהילות היהודיות, כי למדו רק במקרה על הביקור של הרב מצגר בגרמניה.

ראשי הקהילות הביעו תמיהה על החשיפה הציבורית הרבה שמשך הרב, ועל הפגישות הפוליטיות שקיים בלי להתייעץ עם חברי הקהילה - שמעורבים בסוגיית הרית המילה באופן יומיומי.

בתגובה מסר שר הפנים אלי ישי: "עניין ברית המילה זה לא עניין של קבילה אחת. אמשיך לפעול למען העם היהודי". הרב מצגר מסר בתגובה: "לא התערבתי בפוליטיקות פנימיות בתוך קהילת יהודי גרמניה. הוזמנתי על ידי הקהילה בברלין".