בריטניה: חיפושים נרחבים אחר אריה משוטט

בסיוע מסוקים, אנשי כיבוי אש ומומחי חיות בר, מחפשים עשרות שוטרים בריטים במחוז אסקס - אחר אריה. אזרחים מדווחים למשטרה החל מאמש שהבחינו בחתול הענק משוטט בין החצרות. בגן החיות המקומי מכחישים שהחיה נמלטה מהם, ולפי אחת ההערכות - האריה הצליח לברוח מקרקס נודד שעבר במחוז לאחרונה

אריה בספארי ברמת גן. רק שלא יברח (טיבור יגר, ספארי רמת גן)

זו לא עוד שערורייה מבית היוצר של הנסיך הארי וגם לא משחק מילים עם הומור בריטי - עשרות אנשי משטרה, בשיתוף מסוקים ומומחי חיות בר מחפשים כעת אחר אריה שמסתובב חופשי במחוז אסקס שבבריטניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזרחים מודאגים מחייגים מאתמול בשעות הערב למשטרה ומדווחים שהבחינו באריה. אנשי גן החיות של העיר קולצ'סטר מאמינים שהדיווחים אמיתיים, לאחר שאחד התושבים הראה להם תמונה שהצליח לצלם של החתול הענק. עם זאת, התמונה לא פורסמה בכלי התקשורת הבריטים - שמסקרים את המצוד בהרחבה.

האריה, כך נמסר מהמשטרה המקומית, לא ברח מגן החיות הסמוך. לא ברור מאין הגיע וגם לא האם מדובר בגור או בפרט בוגר. החיפושים הורחבו הבוקר וכוללים כעת גם צוותי מכבי אש ומסוקים שעורכים סריקות.

שוטרים חמושים וחצי הרדמה

ברנדה לורד, שמתגוררת בחווה באזור, אמרה לעיתון ה"טלגרף" שכמה אנשים בחיים בחווה שלה בקראוונים ראו את האריה והמשטרה הורתה להם להישאר במבנים. תושב אחר סיפר, "בהתחלה חשבנו שזו מתיחה אבל הבנו שזה אמיתי. המשטרה לוקחת את זה מאוד ברצינות".

ברנדט קליב שגרה באזור אמרה לרשת "סקיי" כי לדעתה האירה נמלט מקרקס שהיה באסקס לאחרונה. לדבריה, שוטרים חמושים מקיפים את הבתים שנמצאים במרכז אזור החיפושים, שטח מיוער יחסית. דובר המשטרה אמר שהשוטרים מוכנים עם חצי הרדמה - למקרה שייפגשו באריה.