שתי חברות ה"פוסי ריוט" ברחו מרוסיה טרם מעצרן

סוכנות הידיעות AP מדווחת כי שתי חברות הלהקה שתקפה את פוטין הספיקו להימלט לפני ביצוע מעצרן. השתיים השתתפו בהופעה שהביאה למעצר שלוש חברות הלהקה במוסקבה, שנשלחו לשנתיים מאסר. הנמלטות הבטיחו לארגן את הפמיניסטיות ברחבי העולם למחאה

ה"פוסי ריוט: המחאה נמשכת (רויטרס)

להקת הפאנק-רוק הרוסית "פוסי ריוט", ששלוש מחברותיה נשלחו בחודש שעבר לשנתיים מאסר לאחר שמחו נגד פוטין, טוענת כי שתי חברות הלהקה הנוספות הספיקו לברוח מרוסיה לפני ביצוע פקודת המעצר נגדן. בהופעה המדוברת, שנערכה בתוך הקתדרלה המרכזית במוסקבה והביאה למעצרן, תקפו חברות הלהקה את הנשיא הרוסי ואת יחסיו ההדוקים עם הכנסייה האורתודוקסית הרוסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלוש מהבנות, שעטו על פניהן כובעי גרב - סימן ההיכר של הלהקה - זוהו ונעצרו. אחרי משפט שנוי במחלוקת שנערך בחודש שעבר, הן נשלחו לבית הסוהר לרצות עונש מאסר של שנתיים. כמה ימים אחר כך, טענה משטרת מוסקבה כי היא מחפשת אחרי חברות נוספות בלהקה. ברוסיה הבינו שזו אזהרה לכל מי שמתכנן הפגנות נגד משטרו של פוטין.

סוכנות AP דיווחה היום כי שתי חברות הלהקה שהצליחו להימלט מהמדינה, שלחו הודעה בה טענו כי הן מחוץ לרוסיה. לא צוין באיזו מדינה, אך הן הדגישו כי בכוונתן "לגייס את הפמיניסטיות מסביב לעולם לפעולות מחאה נוספות".