צפו: העולם הנוצרי חוגג את חג המולד

מיליארדי נוצרים מסביב לעולם חוגגים חיכו הלילה לבואו של סנטה קלאוס, ויחגגו במהלך היום את חג המולד האהוב והמוכר. החגיגות נפתחו אמש במיסות חגיגיות - לכנסיית המולד בבית לחם הגיע יו"ר הרשות אבו מאזן, ואילו בוותיקן אירח האפיפיור זמרת ישראלית ששרה בפני אלפי משתתפי המיסה

הנוצרים חוגגים היום (חמישי) את חג המולד, יום לידתו של ישו, בבילוי משפחתי וחלוקת מתנות תחת עץ האשוח המסורתי. בכנסיות ברחבי העולם התקיימה אמש מיסת חצות המפורסמת, כאשר מוקדי העניין העיקריים - כבכל שנה - הם הוותיקן ובית לחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לכנסיית המולד בבית לחם הגיעו אלפי מאמינים מכל העולם כדי לחגוג את החג המרכזי בנצרות במקום הולדתו של ישו. בין הנוכחים במיסה ההמונית היה גם יושב ראש הראשות הפלסטינית אבו מאזן. הפטריארך של ירושלים, פואד טאוול, נשא את הדרשה וקרא ליהודים, מוסלמים ונוצרים "לחיות יחד כשווים בני שווים מתוך כבוד הדדי זה לזה".

הוותיקן בחגיגות אתמול (ריוטרס)

הפטריארך נשא ברכה לתושבי המזרח התיכון כולו ואמר שהוא מקווה ש-2015 תהיה טובה יותר מהשנה שחלפה. "אני מקווה שבשנה הבאה לא תהיה גדר הפרדה ובמקום זאת יהיו לנו גשרים לשלום", אמר. "שלום מגיע מתוך צדק, ויש לנו סיבה להאמין שהצדק יגיע בקרוב".

האפיפיור פרנציסקוס במיסה המסורתית אמד (רויטרס)

בבזיליקת פטרוס הקדוש שבוותיקן קיים האפיפיור פרנציסקוס את מיסת ערב חג המולד המסורתית לעיני כ-8,000 מתפללים. גם נוכחות ישראלית הייתה במקום כשזמרת הסופרן הישראלית חן רייס שרה קטע מתוך המיסה של מוצארט, יצירה שהאפיפיור ביקש שתנוגן במהלך הטקס.

סנטה קלאוס בדרך לסין (רויטרס)

בדרשה שנשא אמר האפיפיור פרנציצקוס לאלפי מאמיניו כי "חג המולד מזכיר את מסר השלום של האל - מסר מכל אפלה או שחיתות". היום צפוי האפיפיור לשאת את ברכת חג המולד המסורתית מהמרפסת המרכזית של כיכר סיינט פטר, בפני עשרות אלפי מאמינים.