תיעוד: תקרית הירי בבניין ה"אמפייר סטייט" שבמנהטן

יממה לאחר תקרית הירי שגבתה את חייהם של שני בני אדם וגרמה לפציעתם של 9 נוספים, פרסמה משטרת ניו-יורק את תמונות מצלמות האבטחה שתיעדו את רגעי התקרית הקשה, שבה נורה למוות אדם בן 53, שפוטר ממקום עבודתו. בנוסף מסרו מהמשטרה כי הפצועים בתקרית נפגעו כולם מירי של השוטרים שהיו במקום

משטרת ניו יורק פרסמה היום את סרטון מצלמות האבטחה, שבו נראה חיסולו של האיש שירה אתמול למוות באדם שעבד איתו בעבר בבניין ה"אמפייר סטייט" שבעיר. בנוסף, יום לאחר הירי מתברר כי תשעת הפצועים בתקרית נורו בידי השוטרים, שציינו כי לא הייתה להם ברירה אלא לפתוח באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש אתמול, כשהחמוש, ג'פרי ג'ונסון, בן 53,  חדר לבניין ה"אמפייר סטייט" שבמנהטן, ניו-יורק ופתח במקום באש. מפקד משטרת ניו יורק ריימונד קלי, אמר כי היורה עבד עבור אחד מחברות עיצוב הבגדים באזור. לפי עדויות שונות, ג'ונסון נשא עליו אקדח חצי אוטומטי בשקית לפני שפתח בירי.

רשת "פוקס" האמריקנית דיווחה מפי עד ראייה כי החשוד הגיע אל משרדי החברה שבה עבד עד לפיטוריו, וירה למוות בפניו של אחד מעובדי המקום. כוחות המשטרה המקומית פשטו על הזירה, ובתום קרב יריות - הצליחו להרוג את היורה. שבעה נפגעים אחרים הועברו לטיפול בבתי חולים בסביבה, וגורד השחקים - שהיה עמוס בזמן האירוע במבקרים - פונה מיושביו, אחרי שבמקום התפתחה בהלה.

"יש לנו צילום של האדם שעומד מאחורי האירוע, כשנראה שהוא שולף רובה ומנסה לירות בשוטרים", סיפר ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג. ממשטרת ניו יורק נמסר כי תשעת עוברי האורח שנפצעו בתקרית, נפגעו מירי שביצעו השוטרים לעבר החמוש. להערכת המשטרה, הפצועים לא נפגעו ישירות מאש השוטרים, אלא מרסיסים.