ישראלית נהרגה בתאונה במהלך מסע "מלכת המדבר" בהודו

תושבת גדרה בשנות ה-50 לחייה נהרגה בהתהפכות ג'יפ במהלך מסע "מלכת המדבר" בצפון מערב הודו. שתי ישראליות נוספות נפצעו בתאונה. הודעה נמסרה למשפחותיהן. משרד החוץ פועל להעבירה לישראל

טרגדיה בהודו: ישראלית בשנות ה-50 לחייה מגדרה נהרגה כתוצאה מהתהפכות ג'יפ במהלך טיול של "מלכת המדבר" המתקיים בימים אלה בעמק לאהול שבצפון-מערב הודו. תחילה היא נפצעה קשה אך לאחר מכן נקבע מותה. בתאונה, נפצעו קל-בינוני עוד שתי ישראליות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד החוץ אישר כי הודעה נמסרה למשפחתה וכי כעת פועלים להטיסה לישראל. קונסול ישראל בניו דלהי, אייל סיסו פועל כעת להעביר גם את הפצועות לטיפול רפואי בישראל. התאונה התרחשה אתמול במהלך אחד הטיולים של המסע. "הן נמצאות 6-7 שעות מניו-דלהי אך יש איתן רופאה ישראלית", הסבירו במשרד החוץ. "כעת בודק הקונסול אם ניתן להטיסן במטוס, מה שתלוי בתנאי מזג האוויר, זאת כדי לזרז את העברתן לישראל".

לפני חודש: ישראלית נהרגה במפולת סלעים בהודו

הדס בן-שושן, צעירה בת 20 מפתח תקווה נהרגה לפני כחודש כתוצאה מנפילת סלעים במהלך טיול שערכה עם חבריה בדרמסאללה שבהודו. הדס טיילה יחד עם כמה מחבריה בדרמקוט - אזור הררי תלול שמושך אליו תיירים רבים מכל רחבי העולם - כשלפתע החלו להידרדר סלעים ואבנים כבדות מהפסגות שמעל. באותה המפולת ספגה הדס מכה אנושה ברגלה שגרמה לפצעי המוות שהכריעו אותה.

האסון התרחש כשהדס וחבריה פקדו את המפלים במקום- אתר המושך אליו תיירים רבים. שליח חב"ד שהגיע לזירה, מצא את הדס מוקפת בחבריה - שהספיקו לחבוש את רגלה באמצעים שעמדו לרשותם והרכיבו אלונקה מענפים שאספו כדי להקל על פינויה. "היא הייתה בהכרה", סיפר באשר לרגעים הראשונים. "דיברתי איתה והשתדלתי כל הזמן לתקשר איתה כמה שיותר. ממש באמצע הדרך היא התחילה לאבד את ההכרה. שמתי את היד מתחת לאף שלה כדי לוודא שהיא נושמת, עד שבשלב כלשהו היא הפסיקה לנשום".