מיט רומני: "ארה"ב תשקול להתערב צבאית באירן"

מערכת הבחירות בארה"ב מתחממת והמועמדים מגבירים את הטונים: בריאיון שהעניק לרשת CBS אמר הלילה המועמד הרפובליקני מיט רומני כי ארה"ב תשקול התערבות צבאית באירן אם זו לא תיסוג מתוכנית הגרעין שלה. כמו כן הצהיר רומני כי תיתכן אפשרות של שליחת חיילים אמריקנים לסוריה כדי למנוע מהנשק הכימי ליפול לידי ארגוני טרור

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומנ (AP)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני אמר הלילה כי יהיה מוכן להוביל את ארצו למלחמה במטרה למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני. בריאיון לרשת CBS אמר רומני כי האפשרות של נשק גרעיני בידי המשטר בטהרן הינה "בלתי מקובלת לחלוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביכולתנו להפעיל סוגים רבים של לחץ על המשטר שם, אך עליהם לדעת כי נהיה מוכנים לשקול גם התערבות צבאית אם הם לא יבחרו לסגת מתוכנית הגרעין". לדברי רומני, "לא נהיה מוכנים לקבל את הפיכתה של אירן למדינה גרעינית ואת האפשרות שתספק חומר בקיע לחיזבאללה או לארגוני טרור אחרים".

בריאיון התייחס רומני גם לאפשרות של התערבות צבאית אמריקנית בסוריה על מנת למנוע את השימוש בנשק כימי: "עלינו להיות מוכנים לנקוט בכל פעולה נדרשת על מנת להבטיח כי נשק להשמדה המונית לא ייפול לידיהם של טרוריסטים - בין אם לשלוח כוחות אמריקנים ובין אם לתמוך בפעולות אחרות של בנות בריתנו". רומני הוסיף כי "עלינו לשמור את האפשרות להגן על עצמנו ועל ידידותינו מפני נשק להשמדה המונית".

בתוך כך פרסמה אמש סוכנות האו"ם לפליטים כי מאז תחילת ההתקוממות בסוריה לפני כ-17 חודשים נמלטו מהמדינה כ-200 אלף תושבים. עוד נמסר כי מספר שיא של 2,200 בני אדם נמלטו במהלך הלילה מסוריה לירדן וכי מספר הפליטים הסורים בטורקיה הגיע עד כה ליותר מ-78 אלף בני אדם. בסוריה נהרגו אתמול לפחות 220 בני אדם בקרבות עזים בין הצבא לכוחות המורדים.