אנדרס בריוויק, שטבח ב-77 ילדים במחנה קיץ, נשלח ל-21 שנים בכלא

בית המשפט בנורווגיה הכריע הבוקר כי אנדרס בריוויק, שהודה ברציחתם של 77 ילדים ופציעתם של 240 נוספים במחנה קיץ לפני למעלה משנה - יישלח ל-21 שנות מאסר בכלא - העונש המקסימלי הקבוע בחוק. זאת, לאחר שבבדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו נקבע כי היה שפוי בעת ביצוע המעשים הנוראים

הרוצח הנורווגי אנדרס ברייוויק, שאחראי למותם של 77 בני אדם ולפציעתם של 240 נוספים בפיגוע המשולב באוסלו ובמחנה הקיץ באי אוטויה לפני כשנה, נידון הבוקר ל-21 שנות מאסר בלבד - העונש המקסימלי הקיים בחוק הנורווגי. זאת, לאחר שנמצא על ידי בית המשפט כשפוי וכשיר לעמוד לדין. בחדשות 2 באינטרנט העברנו בשידור חי את דיון גזר הדין של הרוצח הנורווגי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרכב של חמישה שופטים הכריע כי בריוויק, בן 33, שהודה במעשים, אשם בטבח הנורא שהתרחש לפני למעלה משנה . עם כניסתו אל אולם הדיונים, נראה הרוצח הנורווגי מחויך, ולא כמי שעתיד להיגזר עליו עונש כבד. בהסתכלות פסיכיאטרית שאליה נשלח נקבע כי הוא שפוי והיה מודע באופן מלא למעשיו.

כשבוע לאחר הרצח, דווח בחדשות 2 כי ברייויק צפוי ל-21 שנות מאסר בלבד. זהו העונש המקסימלי המותר בחוק בנורווגיה, משום שהעונש לא ניתן לצבירה - ולא ניתן לגזור את אותו העונש על אותו הרוצח בעבור כל אחד מהנרצחים.

עם היוודע גזר הדין, בנורווגיה סערו הרוחות. התגובות התחלקו בין התומכים בגזר הדין לבין אלו המתנגדים לו. ארגונים המייצגים את קורבנותיו של ברייוויק הכריזו עליו כשפוי וביקשו לסיים את מה שהגדירו "פרשה מזעזעת". אלא שגורמים בתביעה ופוליטיקאים במדינה טענו שלא נעשה צדק בבית המשפט וכי הרוצח לא קיבל את העונש המגיע לו.

הרצח שזיעזע את העולם - סיקור מיוחד:

91 הרוגים במתקפת טרור בנורווגיה

צפו: הרגעים הראשונים לאחר הפיצוץ באוסלו

צפו: התמונות הראשונות לאחר הטבח באוטויה

הרוצח מנורווגיה תומך נלהב בישראל

ההכנה לטבח בנורווגיה: משחק וידאו

אנדראס ברוויק בחקירתו: אלו היו מעשים הכרחיים

כך תועד הרוצח במהלך הטבח