מכה ללאנס ארמסטרונג: שבע זכיות הטור דה פראנס יישללו

לאחר שזכה להישג חסר תקדים וזכה שבע פעמים ברציפות בתחרות הטור דה פראנס המפרכת, הודיעה הסוכנות האמריקנית נגד שימוש בסמים בספורט כי בעקבות הטענות שהועלו נגד רוכב האופניים האגדי, יישללו ממנו כל תאריו - והוא לא יוכל להשתתף בתחרויות למשך כל ימי חייו. ארמסטרונג: "מפסיק להיאבק בשמועות"

הסוכנות האמריקנית למניעת שימוש בסמים הודיעה כי שבע הזכיות של מי שנחשב לאחד הרוכבים הטובים בהיסטוריה - יישללו ממנו. זאת לאחר טענות חוזרות ונשנות לגבי שימוש בסמים ממריצים בזמן התחרויות. ארמסטרונג, מצידו, הכחיש כל קשר לפרשה - והודיע כי אין הוא מסוגל נפשית להמשיך ולטעון לחפותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הודעת הסוכנות מגיעה בעקבות הצהרתו של ארמסטרונג שהוא מפסיק את המאבק בחשדות נגדו לשימוש בסמים אסורים. בנוסף ייאסר על רוכב האופניים האגדי להשתתף בתחרויות טריאתלון - ענף בו החל לעסוק מאז פרש מרכיבה על אופניים, וזאת למשך כל ימי חייו.

לאחרונה פורסם כי ארמסטרונג סירב להליך בוררות, וזאת משום שלטענתו הוא "עייף מלהילחם בהאשמות שלפיהן השתמש בסמים במהלך התחרויות". עוד ציין ארמסטרונג, כי בדיקות הסמים שביצע מצביעות כי אין בדברים ממש. "כל אדם מגיע לשלב בחייו שבו הוא חייב להגיד ש'מספיק זה מספיק'", הדגיש רוכב האופניים, והוסיף: "בשבילי, הזמן הזה הגיע".