סערה באולימפיאדת הנכים: הספורטאים מירדן הטרידו מינית וסולקו

שלושת הספורטאים הנכים מירדן הואשמו במספר תקיפות מיניות, בהן גם נגד קטינים, במהלך מחנה אימונים בצפון אירלנד. השלושה סולקו מהמשחקים, גורשו לירדן - ויעמדו לדין על התקיפות בבריטניה. הם שוחררו בערבות של 5,000 ליש"ט כל אחד. גם המלך עבדאללה נסער מהפרשה

מבוכה למשלחת הירדנית (SKY NEWS)

שלושה חברים במשלחת הספורטאים הנכים לאולימפיאדה בלונדון עומדים מול אישום בתקיפה מינית ולא ישתתפו במשחקים, כך אישר הוועד האולימפי. על פי הידיעה שפרסם הוועד הירדני, השלושה לא ייקחו חלק במשחקים השנה בגלל האישומים החמורים נגדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסומים, פייסל חמאש, עומאק סמי ומועטז אל-ג'ונאדי, מרימי משקולות ירדנים יחזרו לעמאן לאחר שהמלך הירדני עבדאללה בכבודו ובעצמו הביע עניין בפרשה. על פי האישום, השלושה הטרידו מינית קטינים במהלך מחנה אימונים לקראת המשחקים שנערך בצפון אירלנד.

שלושת הספורטאים שוחררו בערבות של 5,000 ליש"ט כל אחד. בחודש אוקטובר הם יאלצו לחזור לבריטניה - זאת כדי לעמוד למשפט על אישומי התקיפה המינית.

מבוכה ירדנית: "מחויבים להגן על האזרחים"

אחד מהספורטאים, פייסל חמאש בן ה-35 הואשם שגרם לקטין או קטינה לבצע מעשה מיני. חשוד אחר הואשם בשלושה מקרים שונים של תקיפה מינית והפעלת אלימות, כשבשניים מהמקרים הוא פעל נגד ילדים. הנאשם השלישי, בן 45 תקף מינית אישה בוגרת.

השגרירות הירדנית בלונדון התנצלה על התקרית ואמרה "אנו מחויבים להגן על האזרחים, ולכן אנו מעניקים ייעוץ ותמיכה לשלושת חברי המשלחת שנגדם עלו האישומים". השגרירות גם שילמה את כספי הערבות ומינתה פרקליט לשלושתם.