ארה"ב: "המטוס לא יורט ע"י דאע"ש"

בצבא האמריקני דוחים את טענות המדינה האסלאמית וטוענים כי המטוס הירדני שנפל בשטח סוריה לא הופל על ידי חמושי הארגון. "הראיות מוכיחות שהמטוס לא יורט", נמסר ממטה הצבא. מחלקת המדינה: "לבנו יוצא אל הטייס השבוי ובני משפחתו"

הטייס הירדני בידי חמושי דאע"ש

בצבא ארצות הברית אומרים הערב (רביעי) כי מטוס הקרב הירדני שהתרסק בשטח סוריה לא הופל על ידי כוחות דאע"ש - כפי שטענו בארגון. "מהראיות שנבדקו עולה כי פעילי המדינה האסלאמית לא יירטו את המטוס", נמסר ממטה הפיקוד של הצבא האמריקני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוקדם יותר הערב התייחסו במחלקת המדינה לדיווחים מסוריה וציינו כי ארצות הברית עובדת בצמוד לממשלת ירדן בנוגע לנפילתו בשבי דאע"ש של הטייס הירדני בשמי סוריה. "לבנו ותפילותינו עם הטייס שנשבה, עם משפחתו ועם העם הירדני", אמרה סאקי.

הצבא הירדני דווקא אישר מוקדם יותר כי אחד מטייסיו הופל במהלך השתתפותו בתקיפות הקואליציה ונפל בשבי דאע"ש. "ירדן רואה בארגון ותומכיו אחראים לבטיחותו וחייו של הטייס", נמסר בהודעת הצבא.

מאות תקיפות בשלושה חודשים

בתמונות שפרסם הארגון דאע"ש באתרים ג'יהאדיסטים נראה הטייס, מחיל האוויר של ירדן, מוחזק בידי חמושי הארגון. על פי הכיתוב באתרים אלו, הטייס הינו ממוצא ירדני ושמו מואז יוסף אל קססבה. בני משפחתו של הטייס אישרו כי מטוסו הופל.

הקואליציה נגד ארגון דאע"ש בראשות ארה"ב ביצעה מאות תקיפות נגד עמדות הארגון בשלושת החודשים האחרונים. ירדן, ערב הסעודית, בחריין ואיחוד האמירויות הצטרפו באופן רשמי לתקיפות, בעוד קטאר מעניקה סיוע לוגיסטי למערכה.