אירן מציעה לעולם: סיוע בבנית כורים גרעיניים

"אנו מוכנים לשתף פעולה עם מדינות שעומדות בתנאי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ולבנות איתם כורים גרעיניים", אמר היום ראש הארגון האירני לאנרגיה אטומית. בתוך כך מאיים חברו לוועדת החוץ האירנית: "מתקפה נגד אתרי הגרעין האירנים תהיה סופו של המשטר הציוני"

אחמדינג'אד בסיור בבושהר (רויטרס)

בין אם אירן הולכת לייצר פצצת אטום, או רק להשתמש באנרגיה האטומית "חמטרות שלום". הנה מגיעה עוד התרסה במסווה של התרסה: ראש הארגון לאנרגיה אטומית של אירן אומר היום שמדינתו מוכנה לשתף מדינות נוספות בבניית כורים גרעיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פריודון אבאסי פנה למתעניינים בזו הלשון: "אנו מוכנים לשתף פעולה עם מדינות שעומדות בתנאי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית ולבנות איתם כורים גרעיניים". אבאסי אמר את הדברים בתגובה לשאלות הכתבים על משבר הגרעין ביפן שאחרי רעידת האדמה. "השגנו את הניסיון והדרישות הנחוצות לבניית כורים גרעיניים", הוא אמר והוסיף עוד שהכור הגרעיני בבושהר יתחיל לפעול בשימוש מלא אחרי שיעבור בדיקות אחרונות.

"מתקפה נגד אירן תהיה היום האחרון של המשטר הציוני"

על פי הפרסומים באירן, הכור שנבנה בדרום בבושהר הוא הכור הראשון שמתפקד במדינה, הוא החל לפעול בספטמבר 2011 ומייצר כבר עכשיו חשמל, וזה בניצול של 40% מיכולותיו המלאות.

במקביל, חבר ועדת החוץ של הממשל האירני, איברהים אקו-מוחמדי אמר הבוקר כי הפצצה של הכורים הגרעיניים האיראים על ידי ישראל, תהווה את סופה של תל אביב. "המשטר הציוני לא יצליח להתמודד מול הכוחות הצבאיים של אירן, במקרה של מתקפה נגד אתרי הגרעין שלנו, הם יעלו בלהבות של המתקפה האירנית".