בחזרה לעתיד כבר כאן: הכירו את ה"אופנו רחפת"

מהנדסי חברת AEROFEX האמריקנית מגשימים חלומות, במיוחד את חלומם של חובבי מלחמת הכוכבים. הממציאים הוציאו לאור את ה"אופנו-רחפת", כלי תעופה אישי שבשביל להשתמש בו אפילו לא צריך להוציא רשיון טייס

מה יוצא כשמאחדים רחפת ואופניים ורואים הרבה פעמים את שובו של הג'די מסגרת מלחמת הכוכבים? כלי הרכב או כלי הטיס החדש של הממצאים האמריקניים מקליפורניה AEROFEX. הם החזירו לשולחן הייצור המצאה משנות השישים של המאה הקודמת, עליה הרכיבו שני מנועי רוטור במקום גלגלים ומוט שליטה עם מכניקה מורכבת שמשלבת את התנועה של הטייס לאיזון הרחפת, ופותרת את הבעיה שמנעה ייצור של הכלי בשנות השישים - היציבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"תחשבו שזו הנמכה של עולם התעופה, הנמכה עד רמת הטרקטורון", אמר מרק דה רוש, מהנדס בחברת AEROFEX, הוא מוסיף שלא צריך להיות טייס כדי לשלוט ב"אופנו-רחפת" ולדעתו בעוד מספר שנים, לא הרבה, אופני הרחפת אולי עוד יגיעו לשימוש של חקלאים, שומרי גבולות, אנשי מבצעי החילוץ ואולי אפילו ללוחמים נגד אנשיו של דארת' ויידר או אויבים אחרים ממשיים יותר.

"דמיינו לעצמכם טיסה אישית כמו שליטה על אופנוע", טענו היום מהנדסי החברה הנרגשים. "תחשבו על היתרון של שומרי גבול שלא תלויים יותר בכבישים". אך בחברה לא מתכוונים להתחיל למכור את האופנו-רחפת, הם מצפים כנראה שמישהו אחר ידאג לשיווק, עבורם הכלי הוא בסיס ליצירת כלים מעופפים נוספים. את מירב ההשקעה שלהם הוא ביצירת כלי טיס קטנים ובלתי מאוישים.