נקמת פוסי ריוט: אתר ביהמ"ש הרוסי נפרץ

אתר האינטרנט של בית המשפט במוסקבה, שגזר שנתיים מאסר על שלוש החברות בלהקת פוסי ריוט הרוסית, הפך היום למוקד התקפות האקרים. "כנופיית הגנבים של פוטין מזהמת לנו את המדינה!", התנוססו הסיסמאות באתר הפרוץ. השלוש הורשעו השבוע לאחר שפרצו לקתדרלה במוסקבה וביצעו שיר נגד פוטין

"כנופיית הגנבים של פוטין מזהמת את רוסיה" (צילום מסך)

מי שניסה להיכנס היום בבוקר לאתר בית המשפט במוסקבה, מצא כתובות המכוונות נגד נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וקישור לאחד משירי להקת פוסי ריוט, התוקפות את הקרמלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאחורי הפריצה הזו, עומדת קבוצת האקרים, שכינתה עצמה "אנונימוס רוסיה". הם בחרו לתקוף את בית המשפט ששלח את שלוש החברות בלהקת פוסי ריוט למאסר של שנתיים, לאחר שנכנסו בסערה לקתדרלה המרכזית של מוסקבה, וביצעו שיר התוקף את הנשיא פוטין.

"כנופיית הגנבים של פוטין מזהמת לנו את המדינה!", כתבו ההאקרים באתר. "התעוררו חברים!". כתובות אחרות קראו לשחרר את הלהקה לאלתר.

בשעות הצהריים הוסרו הכתובות, והאתר חזר לפעול במתכונתו הרגילה, אך צילומים של הפריצה צולמו והועלו על ידי משתמשים שונים לרשת. דוברת בית המשפט מסרה כי יחידה בבית המשפט העליון ברוסיה ביקשה לפתוח בחקירה לאיתור הפורצים.

ביום שישי האחרון גזר בית המשפט עונש מאסר של שנתיים על חברות הלהקה, בגין מה שהוגדר "חוליגניות המונעת משנאה דתית".

ארה"ב והאיחוד האירופי קראו כינו את ההחלטה "לא מידתית" ובבית הלבן קראו לרוסים "לבחון מחדש" את המקרה. ארגוני זכויות אדם ברחבי העולם, וכן המוזיקאים פול מקרטני ומדונה הצטרפו לביקורת על התנהלות בית המשפט הרוסי.