עלייה מדאיגה בצייד הקרנפים בדרום אפריקה

איגודים למען חיות הבר באפריקה הביעו דאגה מהציד ההולך ונרחב של קרנפי היבשת השחורה. על פי הערכות ימותו למעלה ל-500 קרנפים עד סוף 2012. "כנופיות הציידים הופכות ליותר אגרסיביות והרבה יותר מתוחכמות", הם מזהירים

הקרנף - בסכנת הכחדה (רויטרס)

ארגון גלובלי שפועל לריכוז נתונים על חיות הבר ברחבי העולם, מזהיר מפגיעה אנושה באוכלוסיית הקרנפים באפריקה. על פי תחזית הארגון, 515 קרנפים ימותו עד סוף השנה. מהנתונים שפורסמו, עולה כי מתחילת השנה חוסלו 281 קרנפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באיגוד מזהירים כי "במידה והמגמה הנוכחית תמשיך, אנו צופים שנגיע ל-515 מקרי ציד של קרנפים עד סופה של השנה". רוב הקרנפים נמצאים בשטחה של דרום אפריקה, בה נמצאים 20,000 קרנפים לבנים ו-4,800 קרנפים השחורים. בשנים האחרונות, המדינה מושכת ציידים שמצליחים, למרות מאמצים של הממשל ושל ארגוני שמירה על חיות הבר, לצוד יותר ויותר קרנפים.

דרום אפריקה טוענת שהיא ממשיכה לרדוף את הציידים ואת סוחרי המוצרים שנלקחים מפגרי הקרנפים. הציידים רוצים לשים את ידם בעיקר על קרנו של הקרנף, שעל פי אמונות שונות ומשונות מסוגלת לרפא מחלות כמו סרטן ולהגביר את כוח הגברא. השנה הרשויות בדרום אפריקה עצרו 176 אנשים באישומים הקשורים לסחר ולצייד הלא חוקי.

"הכוח שמתמודד נגד הציידים משתפר, אבל כנופיות הציידים הופכות אגרסיביות יותר ומתוחכמות יותר" אמר ג'ו שו שפועל בשם ארגוני ההגנה מול הרשויות הדרום אפריקניות. בנוסף טוען שו שרוב צרכני קרן הקרנף יושבים היום בוויאטנם ולשם זורמת רוב הסחורה.