ניסיון התנקשות בגנרל האמריקני? טיל פגע במטוסו של מרטין דמפסי; הוא לא נפגע

טיל פגע במטוסו של מפקד הכוחות המשולבים האמריקני מרטין דמפסי בעת ביקורו בבסיס הצבא האמריקני באפגניסטן. על פי הדיווח הרמטכ"ל האמריקני לא היה במטוס שהיה על מסלול ההמראה. שני חיילים נפצעו באירוע. דובר נאט"ו מאשר את דבר המתקפה: "הוא לא היה בקרבות המטוס, היה לו מזל"

לא נפגע. מרטין דמפסי (רויטרס)

שני טילים נורו הבוקר לעבר מטוסו של מפקד הכוחות המשולבים האמריקני מרטין דמפסי בעת ביקורו בבסיס הצבא האמריקני באפגניסטן. אחד הטילים פגע במטוס. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות הרמטכ"ל האמריקני ניצל וכנראה כלל לא היה במטוס, אולם שני חיילים שליוו אותו נפצעו באירוע. דובר נאט"ו הקולונל תומס קולינס אישר את התקיפה ואמר: "דמפסי לא היה בקרבת המטוס, היה לו מזל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטילים נורו לעבר המטוס דגם C17 שהיה על מסלול ההמראה. על פי הדיווח הטיל נורה ופגע בדלת המטוס בבסיס חיל האוויר האמריקני בבגראם. דמפסי ביקר בתאי המגורים בשעת המתקפה ועל פי הפרסומים מיד אחריה, הוא המריא מהבסיס במטוס אחר.

דמפסי פתח אמש בקאבול ביקור ברחבי אפגניסטן שם הוא נפגש עם ראשי המשטר האפגגני ובכירים בשורות הצבא האמריקני. דמפסי דן איתם בדרכים לבלימת המתקפות נגד אנשי המשטרה האפגנים, ותקיפת אנשי ברית נאט"ו במדינה על ידי חמושים וקיצוניים מוסלמים.