אובמה: "אם אסד ישתמש בנשק כימי - נפעל נגדו"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה במסר תקיף וחד-משמעי לעמיתו הסורי בשאר אסד, אם זה יחליט לעשות שימוש בארסנל הנשק הכימי של ארצו. "כרגע לא מתוכננת פלישה צבאית לשטח סוריה" הסביר אובמה, אך הדגיש "מאחר וארה"ב וידידתה ישראל מודאגות מכך שנשק כימי "יסתובב" ברחבי סוריה, המדיניות שלנו עלולה להשתנות"

לבשאר אסד יש סיבה נוספת לדאגה. נשיא ארצות הברית ברק אובמה הזהיר הערב את עמיתו הסורי לבל יעשה שימוש בנשק כימי או ביולוגי במהלך האירועים האלימים בארצו. "שימוש בנשק כימי יהווה בעבורנו קו אדום", הבהיר אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדבריו הבהיר נשיא ארה"ב כי אין בכוונת ארצו לפלוש לסוריה. אך עם זאת הוסיף, כי שימוש בנשק כימי - עלול להביא לשינוי במדיניות האמריקנית.

"האפשרות שנשק כימי או ביולוגי 'יסתובב' ברחבי סוריה מדאיגה מאוד את ארצות הברית, ואת בת בריתה הקרובה ישראל", הסביר אובמה. "לכן, שימוש בנשק מסוג זה יהווה חציית קו אדום שעלול להוביל לשינוי בהשקפה הצבאית שלנו". 

האיום של אובמה, מוסיף בהחלט לכאב הראש של אסד שמתמודד בימים אלה עם גל של עריקות ממשטרו, שלשום דווח כי סגנו, פרוק א-שרע ערק לירדן, ידיעה שלא קיבלה אימות רשמי. בין אם נטש א-שרע את אסד, ובין אם לאו, ישנם שורה ארוכה של בכירים אחרים שעזבו את המדינה לירדן, טורקיה ולמפרץ. היניהם אפשר למצוא את ראש הממשלה לשעבר ריאד חיג'אב ושורה של גנרלים.