חשד: דויטשה בנק העביר כסף לאירן על אף הסנקציות

הרשויות בארה"ב פתחו חקירה כנגד בנק גרמני, בחשד שהזרימו כספים לאירן, סודן ומדינות אחרות הנמצאות תחת סנקציות כלכליות בינלאומיות. היקף העברות הכספים עומד על מיליארדי דולרים. בנוסף לדויטשה בנק, עוד חמישה מוסדות פיננסים עומדים תחת חקירה

קיים קשרים עם אירן? דויטשה בנק (חדשות 2)

שיתוף פעולה עוקף סנקציות? רשויות החוק העלו באחרונה את החשד לפיו דויטשה בנק העביר כספים לאירן - על אף שעל המדינה הוטלו עיצומים כלכליים בשל קידום תכנית הגרעין שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "ניו יורק טיימס" מדווח, כי בנוסף לבנק הגרמני נמצאים בנקים גדולים נוספים בעולם תחת חקירה, בשל העברת כספים למדינות עליהן הוטלו עיצומים. לפי הדיווח, החקירה שמתנהלת כנגד הבנקים עדיין נמצאת בראשיתה ועד כה לא נמצאו ראיות ממשיות לגבי העובדה שהבנק העביר כספים לאירן דרך הסניפים בארה"ב.

לפני כשבוע הרשויות חשפו כי הבנק הבריטי סטנדרט צ'רטרד "העלים" אלפי פעולות בנקאיות שביצעו מוסדות אירנים, בהיקף של כ-250 מיליון דולר, כדי לגרוף עמלות של מיליוני דולרים. במסגרת אותה פרשה חויב הבנק לשלם קנס של כ-340 מיליון דולר ולהציב מפקח מיוחד ובלתי תלוי שינסה לאמוד את הפגיעה במערכת הפיננסית בניו-יורק.

בשנת 2009 הואשמו מספר בנקים בהעברת כספים לגופים ומוסדות באירן, סוריה, קובה וקוריאה הצפונית, ובכך הפרו את הן החוקים להלבנת הון והן את הסנקציות הכלכליות שהוטלו על אותן מדינות. בתחילת 2008 הסנקציות הכלכליות נכנסו לתוקפן, במסגרתן נאסר על הבנקים בארה"ב להעביר בכל דרך כספים לגופים של אותן מדינות עליהן הוטלו הסנקציות.