בית המשפט ברוסיה שלח את להקת ה"פוסי ריוט" לשנתיים מאסר

בית המשפט הרוסי שלח את שלוש חברות להקת ה"פוסי ריוט" לשנתיים מאסר בפועל לאחר שהרשיע אותן בחולגניזם המונע משטנה דתית. זאת בעקבות הופעתן בקתרלה המרכזית במוסקווה בה קראו לסיום משטרו של הנשיא פוטין. שופטת בית המשפט טרם גזרה את דינן של חברות הלהקה אך הפרקליטות הרוסית דורשת שלוש שנות מאסר

הלהקה שיצאה נגד פוטין - לכלא (רויטרס)

הקרב על חופש הביטוי ברוסיה הסתיים במאסר: בית המשפט במוסקווה שלח את שלוש חברות להקת הפאנק-רוק הרוסית, הפוסי ריוט, לשנתיים מאסר בפועל לאחר שהורשעו בחוליגניזם "המונע משנאה דתית", זאת בעקבות הופעתן נגד המשטר בכנסייה האורתודוכסית המרכזית במוסקווה. במהלך אותה הופעה קראו בנות הלהקה "למריה הקדושה להיפטר מהנשיא פוטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלהקה שנהגה להופיע ברחבי מוסקווה בלבוש מינימלי וכשכובע גרב מכסה את ראש חברותיה ומסתיר בכך את זהותן, זכתה לפופולריות רבה ברחבי העולם. מחוץ לבית המשפט הפגינו מאות מפגינים שקראו לשחרורן של השלוש ולסיום כהונתו של הנשיא פוטין. המשטרה עיכבה מספר מוחים, בהם גם מנהיגי אופוזיציה מוכרים.

בשבועות האחרונים יצאו שורה של אמנים מערביים נגד העמדת הלהקה לדין. הזמרת מדונה קראה לשחרור חברות הלהקה בביקורה במוסקווה בשבוע שעבר ואף עלתה לבמה במהלך הופעתה כשכובע גרב, סימן ההיכר של הלהקה המהפכנית, מכסה את ראשה. אתמול פרסם החיפושית לשעבר, פול מקרתני, מכתב פומבי בו הביע תקווה כי בית הדין הרוסי יתמוך בעיקרון חופש הביטוי וישחרר את הלהקה לחופשי.