אסאנג' יקבל מקלט באקוודור

אקוודור זועמת על האיומים הבריטים לפרוץ לשגרירות בלונדון כדי למנוע מתן מקלט לג'וליאן אסאנג'. מייסד ויקיליקס שוהה כמעט חודשיים בשגרירות , אליה נמלט אחרי שבית המשפט הבריטי החליט להסגירו לשוודיה. שר החוץ האקוודורי הודיע: אסאנג' זכאי להגנה מהרשויות במערב

ג'וליאן אסאנג - ארכיון (רויטרס)

המשבר הדיפלומטי סביב מייסד וויקיליקס החריף היום, אחרי שבריטניה איימה לפרוץ לשגרירות אקוודור בלונדון, שם שוהה ג'וליאן אסאנג' יותר מחודשיים. שלטונות אקוודור אישרו את בקשתו להעניק לו מקלט מדיני, ולא להסגירו לידי המשטרה הבריטית.

אקוודור הודיעה לבריטניה שפריצה לשגרירות תהווה "פעולה עויינת ולא הולמת", הנוגדת את החוק הבינלאומי והחוק הבריטי. "החוק הבריטי קובע שאנו צריכים לקבל הודעה של שבוע מראש לפני שהמשטרה חודרת למתחם השגרירות ומפירה את ההגנה הדיפלומטית של אקוודור", אמר דובר משרד החוץ של אקוודור. ריקרדו פטינו, שר החוץ האקוודורי, הכריז בנאום זועם כי אסאנג' זכאי למקלט בשגרירות.

קבוצה של תומכי אסאנג' קראה לתושבים להגיע ולהתייצב מול השגרירות בלונדון כדי למנוע כניסה של השוטרים למתחם. הם טוענים, כמו אסאנג' עצמו, שהטיעונים והאישומים לגבי מעשי אונס שביצע בשתי נשים בשוודיה, נוצרו מסיבות פוליטיות. גם בארצות הברית רוצים לראות את מייסד וויקיליקס - אתר ההדלפות הגדול בעולם - מאחורי סורג ובריח.