אז אלה התמונות שיגרמו לכם להפסיק לעשן?

בית המשפט העליון באוסטרליה אישר חוק למאבק בעישון - הקשוח בעולם נגד תעשייות הטבק. החברות ייאלצו להדפיס תמונות קשות מנזקי העישון והמוצרים עצמם יהיו חסרי שם או מותג. כבר היום אוסטרליה נחשבת למדינה הקשוחה בעולם ביחס למעשנים

בקרוב על מוצרי הטבק (SKY NEWS)

בית המשפט האוסטרלי אישר את תכנית הממשל שיכריח חברות טבק למכור סיגריות בחבילות עירומות מלוגו פרסומי או לוגו של מותג, בצבע ירקרק שמזכיר בית חולים ועליו החברות יאלצו להטביע תמונה גדולה שמראה את הסכנות שתמונות בעישון, החברות יוכלו לבחור בין תמונות מחרידות של מוח מדמם, עורקים חסומים, ילדים פגועים ועוד מחלות נלוות לעישון.

יצרני מוצרי הטבק באוסטרליה נאבקים בחקיקה כבר זמן רב, הם טוענים שאין כאלו חוקים נוקשים בשום מקום אחר בעולם, אבל בית המשפט, לצד האוויר הנקי ומשרד הבריאות.

התובעת האוסטרלית ניקולה רוקסון אמרה שההחלטה היא "ניצחון לכל המשפחות שאיבדו משהו למחלות הקשורות לטבק, זהו רגע של ניצחון ללוחמים בנזקי העישון סביב העולם" היא הכריזה

האם החוק החדש יעלה את מכירת הסיגריות בשוק השחור

"העולם מביט על המכירות של מוצרי העישון, המדינה שלנו היא המובילה בתחום וכבר עכשיו אנו מנסים לראות מה המהלך הבא" היא איימה

חברות הטבק טענו כנגדה שהחוק החדש אינו עומד בקו אחד עם ערכי החוקה האוסטרלית, שהוא מונע מהם זכויות לסחר, לפרסום ושהגזירות האחרונות יגרמו לנזקים כלכליים לאוסטרלים רבים שקשורים לתעשייה.

סקוט מלקנטייר אמר שהחברות מאוכזבות מאוד מהחוק החדש, הוא טוען שהחברות החוקיות יכבדו את החוקים - מחוסר ברירה, אבל הצרכנים יעדיפו עכשיו לקנות סיגריות בשוק השחור וכך - גם המדינה תפסיד.

כבר עכשיו אוסטרליה היא אחת המדינות הקשוחות ביותר ביחס למעשנים, הסיגריות לא מוצגות בקיוסקים אלא מוחבאות מאחורי דלת או ארון סגור, העישון אסור בכל מקום ציבורי - בחוץ או בפנים והכנסות כבדים. מדינות רבות סביב העולם לומדות את החוקים האוסטרלים כבר עכשיו.