נחשפו מנהרות הקנאביס של מוסליני

כ-340 קילוגרמים של מריחואנה, ששווים נעמד בלא פחות מ-3 מיליון יורו אותרו היום במנהרה ברומא. האתר התת-קרקעי נבנה במקור כמנהרת מטרו, שתכנן המנהיג הפאשסיטי בניטו מוסליני, אך ננטשה עם הצטרפות האיטלקים למלחמת העולם השנייה. בעל המקום ניסה להסוות אותו כחוות פטריות, אבל לא הצליח להסתיר את ריח המריחואנה החזק

פטריות? לא בדיוק. אילוסטרציה (משטרת ישראל דוברות מרכז)

משטרת איטליה איתרה היום מפעל משגשג לייצור צמחי קנאביס במנהרות הרכבת התחתית של רומא, שנבנו במקור בימי המשטר הפאשיסטי של בניטו מוסוליני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קצין בכיר במשטרת רומא סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הכוחות פשטו על האתר, שאורכו כקילומטר ובאופן רשמי שימש כחווה לגידול פטריות, לאחר שזיהו ריח חריף של מריחואנה באיזור.

מעברים תת-קרקעיים באזור משמשים לעיתים קרובות לגידול פטריות, אך בחווה הזו, נמצאו גם שורות ארוכות של שתילי מריחואנה - שהוסתרו מאחורי קיר אחורי במבנה.

המנהרות ננטשו - המריחואנה פרחה

ואם שדה המריחואנה לא מספיק, החוקרים מצאו במקום גם שקים מלאים בקנביס, וכלי מדידה ועיבוד שונים.

סך הכל הוחזקו במנהרה התת-קרקעית כ-340 קילו של סם, ששווי מוערך בכשלושה מיליון יורו - מהפשיטות הגדולות ביותר שבוצעו באיטליה. בעל החווה, תושב רומא בן 57, נעצר ונלקח לחקירה.

המנהרה נבנתה במקור כחלק ממערך המטרו שתכנן מוסוליני בסוף שנות ה-30, אך נזנח עם כניסתה של איטליה למלחמת העולם השנייה, ב1940.