בקרוב בארה"ב: תותר קבלת תרומות דם מהומוסקסואלים

ארגון ה-FDA האמריקני צפוי לאשר בקרוב קבלת תרומת דם מהומוסקסואלים ובזאת לשים קץ לאיסור על קבלת דם מגברים גאים ודו-מיניים שהונהג במדינה ב-30 השנים האחרונות. בשבוע שעבר פרסמנו בחדשות 2 Online כי גם בישראל צפויים לאשר בקרוב מהלך דומה, זאת בעקבות המלצת ועדה מיוחדת של משרד הבריאות

בקרוב: תרומות דם גם מהומוסקסואלים (חדשות 2)

מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, ממליץ לסיים את האיסור שהונהג ב-30 השנים האחרונות על קבלת תרומות דם מגברים הומוסקסואלים ומדו-מיניים. לאורך השנים, גברו הקריאות מצד ארגוני בריאות שונים לבטל את התקנה, בטענה כי היא אינה מגובה עוד מדעית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בארגון מסרו היום (שלישי) כי לאחר ביטול האיסור, תוחלף התקנה בנוהל אחר שיגביל קבלת תרומת דם מגברים שקיימו יחסי מין הומוסקסואלים במהלך השנה האחרונה - לכל הפחות.

האיסור על קבלת דם מתורם הומוסקסואל הוטל בשנים המוקדמות של התפרצות מחלת האיידס בארצות הברית, וקביעתו נעשתה במטרה להגן על מאגר הדם הלאומי מפני הנגיף הקטלני והלא מוכר. קבוצות רפואיות רבות, בהן גם איגוד הרפואה האמריקני, טענו כי האיסור כבר אינו נתמך מבחינה מדעית, בהתבסס על בדיקות שנערכו בנגיף ה-HIV.

בשבוע שעבר פרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online כי ועדה מקצועית מיוחדת של משרד הבריאות צפויה להמליץ בקרוב על הנהגת מדיניות דומה בישראל, שבה גם נאסר עד כה לקבל תרומת דם מגברים הומוסקסואלים. המהלך המתכונן, צפוי להציב את ארה"ב ואת ישראל לצד מדינות אחרות שכבר אישרו תקנות דומות, בהן אוסטרליה, יפן ובריטניה.