סיכום עולמי: הדולפינים הפתיעו את הדייגים

נשיא מצרים משלים מהפכה ומדיח את ראשי הצבא; משחתת של הצי האמריקני נפגעת במצרי הורמוז; קבוצת דייגים אמריקנים מופתעת על ידי חבורת דולפינים; וגם: בלונדון מסכמים אולימפיאדה מוצלחת בטקס ססגוני. צפו בסיכום העולמי היומי

מצרים: שנה וחצי לאחר הדחתו של הנשיא מובארק, אמש הושלמה המהפכה. הנשיא מוחמד מורסי הדיח את צמרת הצבא ואת שר ההגנה הגנרל טנטאווי, ובמקביל פרסם הצהרה שמבטלת את התיקון לחוקה שמקנה סמכויות נרחבות למועצה הצבאית. בצעד הזה החזיר אליו מורסי את כל הסמכויות הפוליטיות והמדיניות שהצבא לקח לעצמו לאחר נפילת מובארק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפרץ הפרסי: משחתת של צבא ארצות הברית התנגשה אמש במיכלית נפט יפנית. חור בגודל של שלושה מ"ר נפער בספינת הקרב האמריקנית. האירוע הקפיץ את כל הצי האמריקני, לא בגלל המכה, אלא בגלל המיקום - סמוך למצרי הורמוז, דרומית לאירן. לא היו נפגעים בתקרית ובחיל הים האמריקני מבטיחים שלמפגש הלא סימפטי באחד האזורים הרסטרטגיים על הגלובוס אין אספקט ביטחוני.

ארה"ב: הפתעה לחבורת דייגים אמריקנים שיצאו לים בסנטה קרוז כדי לתפוס דגי טונה - הדייגים, המצוידים במצלמה תת מימית, הבחינו לפתע במוניטור בשותפים למסע הדייג - קבוצת דולפינים.

מוסקבה-פריז: 23 גברים בלבוש קוזאקי, לפי צו האופנה של לפני 200 שנה, יצאו למסע ארוך ממוסקבה לפריז כדי לציין 200 שנה לניצחון הרוסי על צבא נפוליאון בשנת 1812. הצועדים יחלפו דרך בלארוס, פולין, ליטא, גרמניה וצרפת, במסע של 2,500 ק"מ על גבי סוסים.

בריטניה: לאחר 16 ימים לונדון מסכמת אולימפיאדה מוצלחת. באצטדיון האולימפי בבירה נערך טקס הסיום של המשחקים האולימפיים ולפניו - נערך בהייד פארק מופע חגיגי עם לא מעט אייקונים של המוזיקה הבריטית. בין היתר הופיעו שם הלהקות בלר וניו אורדר.