צפו: מרדף בנשקים שלופים בטיימס סקוור

עוברי אורח שבילו אתמול בלב מנהטן מצאו עצמם בסצנה שנראית כאילו נלקחה מסרט הוליוודי. שוטרים כיתרו חשוד שאיים עליהם בסכין, ולאחר שסירב לזרוק את הנשק, למרות בקשות חוזרות, ירו בו למוות. אחד מעדי ראייה במקום תיעד את רגעי הדרמה שאירעו לאור יום

שוטרים בניו יורק (רויטרס)

רגעים של חרדה עברו על המבקרים הרבים שבילו אתמול בכיכר טיימס בניו יורק. גבר בן 51 בעל מראה חשוד, שלף סכין לאחר שמספר שוטרים פנו אליו, ובתגובה הקיפו אותו השוטרים בנשקים שלופים. לאחר שסירב לזרוק את הסכין הוא נורה, נפצע באורח אנוש, ומת כעבור זמן קצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית אירעה אתמול בשלוש בצהריים, כשבכיכר העמוסה היו תיירים ועוברי אורח רבים. מספר שוטרים ניגשו לגבר לאחר שחשדו כי עישן מריחואנה ברחוב. בתגובה, חשף החשוד סכין בעלת להב באורך של יותר מ-15 סנטימטרים ואיים על השוטרים.

שוטרים נוספים שהוזעקו למקום, ניסו להכניע את החשוד וריססו אותו שש פעמים בגז פלפל, אך ללא הצלחה. לדברי סגן נציב המשטרה פול בראון, "הוא התקדם לעברם וסירב לבקשות החוזרות לזרוק את הנשק".

לאחר מרדף שנערך אחריו, ותועד על ידי עד ראייה, נורה החשוד על ידי שני שוטרים. הוא פונה לבית חולם סמוך ושם מת מפצעיו. עדיין לא ברור אם הגבר סבל מפציעות נוספות לפני שנורה. השוטרים שהיו מעורבים בתקרית הונחו שלא לצאת לפעילות בשטח עד לסיום חקירת האירוע.