200 נוסעים ישראלים נתקעו ברומא

החופשה הסתיימה בטעם רע: 200 נוסעים ישראלים שהיו אמורים להמריא הלילה מרומא לישראל, גילו רק בשדה התעופה כי חברת התעופה פשטה את הרגל וכי הטיסה בוטלה. אחד מהנוסעים סיפר כי הישראלים הופנו לבלות את הלילה בבית מלון על חשבונם. 300 אלף נוסעים כבר קנו כרטיסי טיסה לחודשיים הקרובים בחברת WindJet מסיציליה

החופשה שנהרסה: 200 נוסעים ישראלים שהיו אמורים להמריא הלילה מרומא חזרה ארצה נתקעו בנמל התעופה, לאחר שטיסתם בוטלה ברגע האחרון. הישראלים מספרים כי רק כשהגיעו לנמל התבשרו כי החברה פשטה את הרגל. "אנחנו ישנים על הרצפה וזרוקים כאן כבר שעות", סיפר אחד מהם בשיחה עם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין עם מי לדבר. נציגה של החברה אמרה לנו שמנסים לסדר לנו טיסה", סיפר אבי, אחד מהנוסעים שהיו אמורים להמריא בשעה 23:20 בטיסה של חברת התעופה האיטלקית ווינד-ג'ט (WindJet). לדבריו, נציגת החברה ממה מרכשו את הכרטיסים דיווחה לנוסעים כי ווינד-ג'ט פשטה את הרגל וכי על הנוסעים לדאוג לעצמם למלון. "היא לקחה מאיתנו טלפונים ואמרה שתעדכן כשתהיה טיסה חלופית, אבל נכון לעכשיו הם אמרו שאין להם טיסה", הוסיף.

"אנחנו זרוקים כאן כבר שעות וישנים על הרצפה. אין עלינו אבטחה ואנחנו רק רוצים לשמור על הביטחון שלנו ולחזור הביתה. החבר'ה הישראלים רוצים לצאת לצעדה ולעשות מהומה בתוך הטרמינל בשביל שמישהו יענה לנו", תיאר אבי את התסכול הרב שחשים הישראלים במקום.

מאז יום שישי ביטלה חברת ווינד-ג'ט טיסות רבות ועיכבה אחרות, לאחר שפוצץ המו"מ על מיזוגה עם חברת "אליטליה". החברה, שבסיסה בסיציליה, עומדת בפני סכנה של אובדן רישיון ההפעלה שלה כבר ביום שני - במהלך שישפיע ישירות על כ-300 אלף בני אדם שרכשו כרטיסי טיסה לחודשיים הקרובים.

הישראלים לא יודעים כיצד ישובו ארצה

בעקבות המשבר אליו נקלעה חברת ווינד-ג'ט פתחה רשות התעופה האיטלקית בצעדי חירום, שמטרתם לאפשר לחברות תעופה אחרות - ובהן "אליטליה" ו"מרידיאנה" - להטיס את הנוסעים תמורת תשלום נוסף. במקביל דיווחו שתי החברות כי הן מתכננות להגדיל את מספר הטיסות בין סיציליה לבין ערים מרכזיות באיטליה.

רבים מבין 200 הנוסעים הישראלים, בהם גם ילדים, דיווחו כי הם חוששים להסתובב בשדה התעופה כקבוצה ישראלית, מחשש להתנכלויות או אפילו לסיכון ביטחוני. לדבריהם, הם נשלחו להסתכן בבית מלון בעלות של 200 יורו על חשבונם. ברוך, נוסע נוסף שנתקע ברומא, אמר כי לישראלים בנמל התעופה אין מושג כיצד ישובו ארצה.

המשבר בחברת ווינד-ג'ט החל לאחר שאליטליה עזבה את המו"מ בין שתי החברות, בעקבות האשמות שהטיח כנגדה מנהל ווינד-ג'ט. השר לפיתוח הכלכלה באיטליה קרא לשני הצדדים לשוב ולהיפגש ברומא ביום שלישי, בניסיון של הרגע האחרון להגיע להסכם.