שיא עולם לבולט ולשליחים מג'מייקה

רגע לפני סוף המשחקים האולימפיים סיפק אצטדיון האתלטיקה רגע שיא גדול: נבחרת השליחים של ג'מייקה זכתה במדליית הזהב במרוץ במרוץ 4X100 וקבעה שיא עולם חדש – מדליית זהב שלישית לבולט בלונדון ושישית במשחקים האולימפיים. מוקדם יותר רשמה נבחרת כדורסל הנשים של ארה"ב היסטוריה כשזכתה במדליית זהב חמישית ברציפות

זהב שלישי לבולט בלונדון. ארכיון (רויטרס)

רגעי השיא הצפויים של אולימפיאדת לונדון 2012 התעלה הלילה על כל הציפיות, כשנבחרת השליחים של ג'מייקה במרוץ 4X100 זכתה במדליית הזהב לאחר שקבעה שיא עולם חדש. יוסיין בולט, שרץ במקצה האחרון, זכה במדליית הזהב השלישית שלו בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בולט, יוהאן בלייק, נסטה קרטר ומייקל פריטר עצרו את השעון באצטדיון האתלטיקה על 36.84 שניות, וניפצו את שיא העולם הקודם שנקבע על ידם ועמד על 37.04 שניות. בעקבות הניצחון השלים בולט הישג חסר תקדים: מדליית זהב במקצי 100 מטר, 200 מטר ו-100 מטר שליחים בשתי אולימפיאדות ברציפות.

נבחרת ארה"ב זכתה במדליית הכסף, לאחר שהשוותה את שיא העולם הקודם של נבחרת ג'מייקה. נבחרת קנדה סיימה את המרוץ במקום השלישי, אך נפסלה בתום הריצה והותירה את האצנים מטרינידד וטובגו לחגוג עם מדליית ארד.

היסטוריה לנבחרת כדורסל הנשים של ארה"ב

זמן קצר לאחר גמר השליחים קבעה נבחרת הכדורסל של ארה"ב בנשים הישג אדיר, כשהביסה את צרפת בגמר בתוצאה 86-50 וזכתה במדליית הארד החמישית שלה ברציפות. נבחרת הנשים של ארה"ב בכדורסל לא נוצחה כבר 41 משחקים, מאז שזכתה במדליית הארד באולימפיאדת ברצלונה ב-1992.

עוד קודם לכן חגגה נבחרת ארה"ב באצטדיון האתלטיקה לאחר שהאצניות זכו במדליית זהב במרוץ השליחים 400X4. גם המארחת הבריטית לא יצאה מאוכזבת מהיום התחרויות הזה כשהאצן הבריטי מוחמד פארה זכה במדליית הזהב במקצה 5,000 מטרים. לפני שבוע בדיוק זכה פארה במדליית זהב בריצה ל-10,000 מטרים.

מקום שביעי לנטע ריבקין

בצהריים זכתה המתעמלת האומנותית הישראלית נטע ריבקין להישג מרשים, כשסיימה במקום השביעי בגמר תחרות הקרב-רב - ההישג הטוב ביותר למתעמלת ישראלית בהיסטוריה. בתום התחרות אמרה ריבקין: "הצלחתי לעשות היסטוריה, הייתה לי תחרות טובה". היום תתמודד הנבחרת הישראלית בהתעמלות אומנותית בגמר הקבוצתי, לאחר שהעפילה מהמקום השביעי.

בתום היום ה-18 של אולימפיאדת לונדון עומדת הנבחרת האמריקנית בראש טבלת המדליות, עם 102 מדליות, מתוכן 44 מזהב. אחריה ניצבת נבחרת סין, עם 87 מדליות, מתוכן 38 מזהב. את השלישייה הראשונה סוגרת הנבחרת הבריטית, עם 62 מדליות בסך הכל, מתוכן 28 מזהב.