צפו: הישראלי שסיים את מסע האופניים הקשה בעולם

25 ימים, 15 שעות ביום, לבד עם זוג אופניים רכב זוהר קנטור את כל הדרך מקנדה דרך ארה"ב למקסיקו במסגרת מסע האופניים שנחשב לקשה והאתגרי בעולם. בגשם, בשלג ובחמסין, לאורך 4,400 ק"מ, כשהוא צריך לדאוג לעצמו למזון ולמקום לישון בזמן שהשרירים מבקשים מנוחה

המשימה הספורטיבית הקשה בעולם: לבד על זוג אופניים, במשך 25 ימים ו-15 שעות. מדי יום, בגשם, בשלג ובחמסין, עשה זוהר קנטור את כל הדרך מקנדה למקסיקו במסגרת ה-"Tour Divide" - מסע האופניים שנחשב לקשה בעולם - והיה לישראלי הראשון שגם סיים אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המסע המפרך היה על זוהר לנווט לבד, לדאוג לעצמו למזון ולמקומות לינה ואף לגרור את האופניים, שמפעם לפעם נתקעו בשלג העמוק. הקשיים הרבים שאפיינו את מסע האופניים גרמו לקנטור לחשוב לא פעם על הרגע שבו החליט לצאת לדרך, "התקלחתי לאורך 25 יום - רק פעמים בודדות" סיפר.

כשהגיע לסופו של המסע - התברר כי המאמץ הפיזי והנפשי היה שווה הכל, לנוכח העבודה שמתוך 126 רוכבים שיצאו לדרך - 40 פרשו בדרך. קנטור, שלא התייאש, סיים במקום ה-26. אחד הדברים שהחזיקו אותו מפוקס היו המונולוגים למצלמה, שלעתים דיבר אל עצמו לא מעט כדי להפיג את הכאב והשעמום. זוהר עבר 90 אחוז מהמסע הזה לבד כי העדיף לא לחבור אל שאר המתחרים.

"בסוף אין משפחה שמחכה לך, טקס או מדליה. רק שוטר שמברך אותך שהגעת לסוף" סיפר קנטור. אלה הם ספורטאי האקסטרים, לעולם לא יגידו לא לחוויה של פעם בחיים.