אירן: כ-250 הרוגים ברעשי אדמה

שתי רעידות אדמה חזקות בעוצמה של 6.4 ו-6.3 פקדו אתמול את צפון מערב המדינה בהפרש של פחות מ-15 דקות. על פי הדיווחים באירן, לפחות 250 בני אדם נהרגו וכ-1,500 נפגעו. מאות מבנים ניזוקו, שישה כפרים נחרבו עד היסוד ובאחרים נותקו זרם החשמל וקווי התקשורת

כ-16 אלף בני אדם נאלצו לבלות את הלילה תחת כיפת השמים באירן, לאחר ששתי רעידות אדמה חזקות - בעוצמה של 6.4 ו-6.3 - הורגשו אתמול בצפון-מערב המדינה בהפרש של פחות מ-15 דקות. ע"פ הדיווחים האחרונים, לפחות 250 בני אדם נהרגו וכ-1,500 נפגעו באסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי רפואה באירן מסרו שמספר ההרוגים צפוי לעלות, לאחר שרבים אושפזו במצב קשה ורבים אחרים עדיין קבורים תחת ההריסות, באזורים שהגישה אליהם סבוכה. שישה כפרים נחרבו עד היסוד וכמחצית מהמבנים ב-60 כפרים אחרים ניזוקו קשות. צוותי חילוץ המשיכו לפעול במשך כל הלילה בניסיון לאתר לכודים בין ההריסות.

הרעש הראשון התרחש אתמול בשעה 16:53 (שעון אירן) והשני בשעה 17:04. ראש ארגון ההצלה האירני מחמוד מוזאפאר אמר כי בעקבות רעידות האדמה, שאירעו במחוז אזרבייג'ן המזרחי, נגרמו נזקים לכפרים רבים, שסבלו מהפסקות חשמל וניתוק קווי תקשורת. הטלוויזיה האירנית הממלכתית דיווחה כי הרעש פגע בעשרות כפרים ובערים אהאר הריס וארזאגאן.

מנהל המרכז לאסונות טבע של המחוז, חליל סאיע, אמר כי לפחות 30 בני אדם נהרגו באהאר, 40 בוארזאגאן ו-17 בהריס. על פי הדיווח בטלוויזיה הממלכתית, לפחות 60 כפרים נפגעו ברעידות האדמה, ארבעה מתוכם נחרבו לחלוטין.

"לצערנו מניין ההרוגים כל הזמן עולה", אמר סאיע. "בשלב זה אין דיווחים על הרוגים בערים וכל הקורבנות מגיעים מהאזור הכפרי". 

"רעידת האדמה גרמה לבהלה עצומה בקרב האנשים", אמר לרשת ה-BBC אחד מתושבי טבריז, אחת הערים הגדולות באיראן הממוקמת לא רחוק מאזור הרעש. "כולם ברחו לרחובות והסירנות של האמבולנסים נשמעות בכל מקום".

אירן ידועה כאזור מועד לפורענות בכל הנוגע לרעשי אדמה. בשנת 2003 הרעיד רעש אדמה חזק את אזור העיר בם בדרום מזרח המדינה וגבה את חייהם של 31 אלף בני אדם.