רשמית: פול ראיין - סגנו של רומני

המועמד הרפובליקני מיט רומני הכריז בצהריים רשמית כי סגנו, באם ייבחר לתפקיד נשיא ארצות הברית, יהיה פול ריאן, בן 42, חבר קונגרס שעומד בראש ועדת התקציב. בכך, התממשו התחזיות שפורסמו מוקדם יותר באשר למינוי

יהיה סגן הנשיא? פול ראיין (רויטרס)

עכשיו זה רשמי: מטה הבחירות של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, מיט רומני, הודיע בצהריים כי סגנו - באם ייבחר לתפקיד הנשיא - יהיה פול ראיין. זאת, אחרי שורה של דיווחים מאז שעות הבוקר, לפיהם רומני צפוי להכריז על כך בנורפולק, וירג'יניה, מאוחר יותר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רומני חשף באופן רשמי את מועמדותו של ראיין בפני מאות תומכים שהתכנסו בוויריג'ניה מול מנחתת המטוסים הוותיקה USS "וויסקונסין". אירוע ההכרזה נפתח בטעות מביכה של מושל מסצ'וסטס לשעבר רומני אשר הציג את ראיין כ"נשיא הבא של ארצות הברית". הוא תיקן מיד והצהיר כי ראיין יהיה סגן הנשיא הבא של אמריקה.

"אנחנו נחזיר את ארצות הברית לגדולה", אמר חבר הקונגרס ראיין לקהל, "לאחר 4 שנים של מנהיגות כושלת, התקווה של המדינה שלנו, אשר נתנה השראה לעולם כולו, הולכת ונעלמת. המושל רומני הוא האיש שיכול להחיות את אותה תקווה. מיט רומני הוא מנהיג בעל היכולות, הרקע הנכון והאופי שדרוש למדינה בעת הגורלית הזו בהיסטוריה של ארה"ב", אמר ראיין.

פול ראיין, בן 42, יליד וויסקונסין וחבר קונגרס מטעמה, עומד בראש ועדת התקציב של הקונגרס האמריקני. ראיין נחשב למעומד המוביל ברשימה הקצרה שפרסם מטה הבחירות הרפובליקני מוקדם יותר. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה מאוניברסיטת אוהיו.

מועמד הרפובליקנים לתפקיד סגן הנשיא נבחר לראשונה לקונגרס כשהיה בן 28 בלבד. הוא נחשב ליוצר ההצעה הרפובליקנית האלטרנטיבית לתקציב המדינה האמריקני לשנת 2012. אותה הצעה זכתה לביקורת קשה מצד הדמוקרטים בקונגרס בטענה שאם הייתה מיושמת היא הייתה פוגעת אנושות במעמד הנמוך בארה"ב. ראיין צפוי לתקוף את אובמה במהלך הקמפיין בעיקר על רקע רפורמת הבריאות, הבזבזנית לטעמו, שאושרה על ידי הממשל בקדנציה הנוכחית.

"השותף לתפיסה הכלכלית השגויה של רומני"

במטה הקמפיין של אובמה תקפו את בחירתו של רומני. "בבחירה של איש הקונגרס פול ראיין, רומני בחר את האיש ששותף לתיאוריה הכלכלית השגויה שלו", נכתב בתגובה שפרסם מטה אובמה, " זו אותה תיאוריה שכוללת הורדת מיסים לעשירים ובמקביל להעלאת הנטל על מעמד הביניים והקשישים".

אנשיו של אובמה טענו כי גם בתקופתו של הנשיא בוש התנהל ראיין בחוסר אחריות לאומית. "מר ראיין היווה חותמת גומי למדיניותו הכלכלית חסרת האחריות של בוש שהובילו להעמקת הגירעון והזיקו לכלכלה האמריקנית. שיתוף הפעולה רומני-ראיין יחזור על אותן טעויות ויחזירו אותנו אחורה".