מיט רומני יכריז היום על זהות סגנו

מתח במערכת הפוליטית של ארה"ב: המועמד הרפובליקני מיט רומני יכריז היום אחר הצהריים על המועמד שלו לסגן נשיא ארה"ב. מהערכות של רשתות הטלוויזיה עולה כי המועמד המוביל הוא פול ריאן, בן 42, חבר קונגרס שעומד בראש ועדת התקציב

מדשדש בסקרים. רומני, ארכיון (רויטרס)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מי רומני יכריז היום על זהות האדם אותו בחר להיות סגן הנשיא בממשלו, אם ייבחר. רומני יכריז על המועמד בנורפולק וירג'יניה בשעות אחר הצהריים. סגן הנשיא המוצע יתמודד בעימותים מול ג'ו ביידן, סגן נשיא ארה"ב במשטר אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד ההכרזה, כלי התקשורת האמריקנים מנסים לנחש במי רומני יבחר. ממטה רומני נמסר כי יש "רשימה קצרה" של מועמדים אותם בחן רומני. אחד המועמדים המובילים לתפקיד הוא פול ריאן, בן 42, חבר קונגרס מויסקונסין שעומד בראש ועדת התקציב של הקונגרס - ולכן הוא מועמד טבעי בקמפיין שמתמקד בתקיפת המדיניות הכלכלית של הנשיא.

עוד ברשימה, הסנאטור מאוהיו רוב פורטמן ומושל מיניסוטה לשעבר טים פולנטי. פרשנים פוליטיים מעריכים כי רומני מעוניין להכריז על סגנו כעת בשל ההידרדרות שלו בסקרים אל מול הנשיא המכהן אובמה. סגן הנשיא הוא תפקיד סמלי באופן עקרוני, שתפקידו הראשון במעלה הוא לכהן כנשיא במקרה שהנשיא עצמו לא יכול למלא את תפקידו.

בשנת 2008 בחר המועמד הרפובליקני ג'ון מקיין במושלת אלסקה שרה פיילין להיות המועמדת שלו לסגנית הנשיא, במהלך היסטורי - זו הייתה הפעם הראשונה בארה"ב שאישה התמודדה על התפקיד. פיילין נחשבה למועמדת שמרנית מאוד, ולמרות שהיא ומקיין הפסידו והיא מאז התפטרה מתפקידה כמושלת היא נחשבת כבעלת כוח פוליטי לא מבוטל בקרב השמרנים בארה"ב גם היום.