ארה"ב הטילה סנקציות נוספות על ארגון חיזבאללה

לאחר שהכירה בארגונו של נסראללה כ"ארגון טרור זר", הכריזה היום ארה"ב על סנקציות כלכליות נוספות על חיזבאללה - וזאת בעקבות תמיכתו במשטרו של נשיא סוריה, במסגרת מלחמת האזרחים המתחוללת במדינה. מזכירת המדינה קלינטון: "הארגון מסייע לאסד לדכא את עמו"

עיצומים נוספים על חיזבאללה. ארכיון (חדשות 2)

ממשל אובמה הכריז היום על הטלת סנקציות כלכליות על ארגון חיזבאללה, וזאת בעקבות תמיכתו של הארגון הלבנוני במשטרו של נשיא סוריה בשאר אסד, וסיועו לדיכוי העם הסורי במהלך מלחמת האזרחים המתחוללת במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד האוצר האמריקני גינה את פעולות הארגון הלבנוני, והפנה לעברו אצבע מאשימה בכך שהארגון העושה ככל יכולתו בכדי לסייע למשטרו של הרודן הסורי. בממשל האמריקני כינו את תמיכתו של נסראללה באסד כ"סיוע לוגיסטי נרחב" למשטר הסורי. כמו כן, הדגישו בוושינגטון כי ארגון חיזבאללה הוא "ישות המסייעת לנשיא סוריה לדכא את עמו".

הסנקציות שאותן הטיל הממשל האמריקני על ארגון חיזבאללה כוללות איסורים על חברות אמריקניות לסחור עם ארגונו של נסראללה, ובולם כל קשר שיש לו עם ארה"ב. כמו כן, הקפיא משרד האוצר האמריקני את כל נכסי חיזבאללה הנמצאים בשיפוטה של ארה"ב.

האחראי על הסנקציות במשרד האוצר האמריקני, דוד ס. כהן, אמר כי תמיכת הארגון הלבנוני באסד "חושפת את טבעו האמיתי של ארגון הטרור הזה, שנוכחותו מערערת את היציבות באזור".