שר החוץ הבריטי: נעניק חמישה מיליון שטרלינג למורדים בסוריה

בזמן שהמורדים נוטשים את חלב לאחר הפצצות צבאו של אסד, סיפר שר החוץ הבריטי וויליאם הייג כי מדינתו החליטה להעביר 5 מיליון שטרלינג לכוחות המורדים במדינה. "יש להתכונן למפלתו של אסד", סיפר בריאיון ל"טיימס" הלונדוני

מיליונים למורדים בסוריה, ארכיון (רויטרס)

הטבח בסוריה נמשך אבל בריטניה מאמינה כי הזמן של הנשיא בשאר אסד אוזל ופועלת כדי להביא לכך במהרה: שר החוץ הבריטי וויליאם הייג אמר בריאיון לעיתון ה"טיימס" הלונדוני כי מדינתו תעניק חמישה מיליון לירות שטרלינג למורדים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"על בריטניה לחזק את הקשרים עם הזרוע הפוליטית של צבא סוריה החופשית כדי להתכונן למפלתו הבלתי-נמנעת של הנשיא אסד", הדגיש הייג בדבריו. "הכסף לא ישמש לרכישת כלי נשק, אנו נבהיר למורדים שעליהם לדבוק בזכויות האדם המקובלות".

במקביל, גורמי אופוזיציה בסוריה דיווחו כי משעות הבוקר נהרגו במדינה יותר מ-65 בני אדם בעימותים בין כוחות אסד לצבא המורדים. על פי הדיוווחים, צבא המורדים נסוג בהדרגתיות משכונות בחלב לאחר מתקפה עיקשת של צבא אסד באזור.

"אסד משתמש בנשק להרג המוני"

מפקדי כוחות צבא המורדים בסוריה טוענים כי צבא של אסד משתמש בנשק להרג המוני בעיר חלב. על פי הדיווח, בעת הפצצה על מעוז המורדים סאלח-א-דין, הצבא השתמש בפצצות תרמו-בוריות, שמסוגלות לגרום לכוויות ונזק לאיברים פנימיים.

"המחוז ריק לגמרי ממורדים לוחמים", אמר גורם בצבא המורדים לעיתון הבריטי. "המורדים עזבו את העיר לאחר שנערך במקום מבצע נרחב של צבא אסד". על פי עדויות, המורדים נאבקו ביד קשה בצבא אסד עד לשלב בו וויתרו והחלו לעזוב את העיר.