הערב בלונדון: בולט זכה בריצה ל-200 מטרים, שיא עולם בריצה ל-800 מטרים

במירוץ ל-200 מטרים זכו במדליות שלושה אצנים מג'מייקה, בהם בולט, שקבע 19.32 וזכה בזהב שני. האצן הקנייתי דיוויד רודישה השיג הלילה שיא עולם ראשון בתחרויות האתלטיקה באולימפיאדה. רודישה קיזז בעשירית את השיא הקודם בו החזיק, וקבע 1.40.91 דקות.

בדרך לשלוש מדליות זהב? בולט (רויטרס)

בולט עשה זאת שוב: הדרבי הג'מייקני במירוץ ל-200 מטרים בין יוהאן בלייק ליוסיין בולט הסתיים, אולי כצפוי, בניצחונו של האחרון. בולט, שהאט במטרים האחרונים, קבע תוצאה מצויינת של 19.32 שניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלייק, שהסתפק בכסף, קבע 19.44 שניות - התוצאה הטובה ביותר שלו העונה. השניים צפויים לשתף פעולה במירוץ השליחים 4X100 מטרים, במטרה לשבור שם את שיא העולם. בחלוקת המדליות יהיו שלושה ג'מייקנים על הפודיום, לאחר שויין וויר הצעיר השיג את מדליית הארד בתוצאה של 19.84 שניות.

בנוסף, שיא עולם נקבע הערב באיצטדיון האתלטיקה. דיוויד רודישה הקנייתי שהיה המועמד הבכיר לקחת את מדליית הזהב ל-800 מטרים, הצליח לקבוע גם שיא עולם מדהים. רודישה קיזז עשירית שנייה משיא העולם ועצר את השעון על 1.40.91 דקות.

רודישה הוביל את אחת הריצות האיכותיות בהיסטוריה, לאחר ששבעה מתוך שמונת המשתתפים בגמר קבעו שיאים אישיים. במקום השני זכה איימוס מבוצוואנה, ובמדליית הארד זכה קיטום, גם הוא מקניה.