רוסיה: נחשפה חברי כת סודית שחיה מתחת לקרקע

לא פחות מ-20 ילדים הוצאו על ידי גורמי הרווחה בעיר קאזאן מבונקר שבו התבצרו חברי קבוצה מוסלמית קיצונית ושימש להם במשך שנים בית. חלק מאותם קטינים לא נחשפו מעולם לאור השמש. בהוראת הרשויות, עלו הדחפורים על המקום

בעיר קאזאן שברוסיה חשפו הרשויות חברי כת מוסלמית, שניהלו במשך שנים רבות חיי קהילה חשאיים מתחת לפני הקרקע. הם נתפסו בבונקר יחד עם 20 ילדים, שרבים מהם לא נחשפו מעולם לאור השמש. כעת מואשמים ראשי הקבוצה המסתורית בהתעללות בקטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע המקומי סיפר כי הבונקר שבו התבצרו חברי הכת נחפר, ככל הנראה, בין יסודותיו של בניין מגורים ישן. כלי תקשורת ברוסיה דיווחו כי הקהילה שאליה השתייכו מונה כ-70 איש, שרק לאחדים מהם הותר לעזוב את המקום לעיתים נדירות - לרוב, כדי להביא לבונקר מצרכי מזון ותרופות.

הבונקר הסודי הכיל בתוכו שמונה חדרים שהיו, למעשה, תאים אטומים ללא אור שמש או אוורור. באותם חללים התגוררו יחדיו הן חברי הכת והן ילדיהם.

 "הילדים קיבלו מזון, אבל היו מלוכלכים"

הקבוצה מזוהה בשם "פאיזראהמניסט", על שמו של מייסדה - סטארוב פאיזראהמניסט, בן 83. הוא מציג עצמו כנביא וטוען כי הבונקר שבו התגוררו הוא וחסידיו מהווה מדינה מוסלמית שאינה כפופה לחוקיה של רוסיה.

גיל ילדיהם של חברי הכת נע בטווח של בין 18 חודשים ל-17 שנים - מהם גם כאלה שנולדו מתחת לאדמה ולא יצאו מהבונקר עד לבוא אנשי הרווחה. אחת מהן, נערה בת 17, נמצאה בעודה הרה.

"כל הילדים קיבלו מזון, אבל הם היו מלוכלכים", סיפרה טטיאנה מורוז, רופאת הילדים שטיפלה בצעירים שחולצו מהבונקר. "אחרי שהם הגיעו לידינו ניקינו אותם וערכנו בדיקות מקיפות".

אחרי פינוי הבונקר מיושביו, נהרס המקום בהוראת הרשויות - בין היתר, בטענה שנבנה ללא היתר. אחד מחברי הכת התייצב מול הדחפורים וצעק: "המשטרה החליטה להלחם נגד אללה, אבל איש לא ינצח אותו. אנו מאמיניו של האל ולא ניסוג אף לא צעד אחד - גם אם יאיימו עלינו בנשק. הם ייאלצו להרוג אותנו כדי שנזוז מכאן".