סיכום עולמי: בירת צ'ילה בלהבות

היום בתמונות: 67 שנים להפצצה על הירושימה ונגסאקי, תושבי חאלב בין ההריסות, הסטודנטים בצ'ילה נגד שכר הלימוד הגבוה, אמן בריטי מדאיג את הברזילאים, בארגנטינה מביאים את הרחוב למסלול ובלונדון – חגיגה תרבותית אולימפית

בעיר נגסאקי שביפן התקיים הבוקר טקס יום השנה להפצצת העיר בפצצה אטומית במהלך מלחמת העולם השנייה. 74,000 בני אדם נהרגו מההפצצה שנערכה לפני 67 שנים בדיוק. הנואמים בטקס - שהתקיים ממש במקום שבו נחתה פצצת האטום - ניצלו את ההזדמנות גם לקרוא למדינה להתפרק מאתרי הגרעין שלה, זאת גם בעקבות דליפת הכור הגרעיני בפוקושימה בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בצ'ילה, סטודנטים הציתו שלושה אוטובוסים בבירה סנטיאגו במסגרת ההפגנות למען רפורמה במערכת החינוך במדינה, סוגיה שמלווה את המדינה ומבעירה את הרחובות מזה כשנה. המשטרה נאלצה להשתמש בתותחי מים כדי להבריח את המפגינים ולכיבוי האוטובוסים הבוערים. הסטודנטים ותלמידי התיכון טוענים שהם או משפחתם נאלצים לשלם 75% מתקציב החינוך במקום לקבל סיוע של הממשלה.

בסוריה, צוות של סוכנות הידיעות רויטרס הגיע לתעד את שגרת החיים, או יותר נכון את המחסור בחיים, בבוקר שאחרי שבוע של לחימה באחת השכונות בצפון העיר חאלב. האזור שהיה עד לפני חודש מרכז מסחרי הומה אדם הפך לחורבות.

הישגי הספורטאים הברזילאים לא ממש מסעירים את תושבי ריו בימים האחרונים, אלא דווקא פסל של אדם בגודל טבעי שיושב על קצה בניין. אמן בריטי מבקש לעודד את השיח סביב "האדם המתאבד", הדמות שהציב על גג הבנק כדי לקדם את התערוכה שלו.

שבוע האופנה בבואנוס איירס נפתח בתצוגת אופנה ייחודית שעל פי המארגנים, לא יוצרת טרנד ברחובות העיר אלא מקבלת את ההשראה דווקא מהרחובות. מלבוש חברי הכנופיות, אמני גרפיטי וחסרי בית.

האולימפיאדה היא ההצגה הטובה בעולם בשבועיים האחרונים, היא הצליחה למשוך ללונדון את תשומת ליבו של העולם והבירה הבריטית מנצלת את תשומת הלב למסיבה רב תרבותית. העירייה הקדישה מתחמים שונים למשלחות שונות מרחבי העולם, בהם ניתן לפגוש ולראות יחדיו את האירועים מהמתקנים השונים ברחבי העיר.