זוכת הזהב האמריקנית בהתעמלות: "כבוד להביא מדליה בשנת ה-40 למינכן"

לאחר ההתעלמות של הוועד האולימפי משנת ה-40 לרצח הספורטאים מינכן בטקס הפתיחה, דווקא מתעמלת בת 18 מארה"ב ציינה את הרצח. לאחר שזכתה במדליה נוספת בהתעמלות, אמרה אלי רייזמן כי הזכייה הזאת היא מיוחדת במיוחד בשבילה – מכיוון שהיא מגיעה 40 שנה לאחר רצח מינכן

מרגשת. רייזמן זוכה בזהב (רויטרס)

זוכת מדליית הזהב בהתעמלות אמנותית, האמריקנית היהודיה אלי רייזמן, חשפה שרקדה לצלילי השיר "הבה נגילה" בתרגיל הגמר שלה - לציון 40 שנה לטבח הספורטאים הישראלים במינכן וגם כמחאה על החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי שלא לקיים דקה דומייה לזכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רייזמן, רק בת 18, זכתה בלונדון במדליות זהב וארד בהתעמלות אמנותית, כשאת התרגיל שהביא לה את הזהב היא ביצעה כאמור לצלילי השיר "הבה נגילה", אחד השירים המזוהים ביותר עם היהדות האמריקנית. "זו זכייה אפילו יותר מיוחדת בשבילי, כי היא הגיעה בשנת ה-40 לרצח 11 הספורטאים הישראלים באולימפיאדה במינכן ב-1972", אמרה רייזמן לכתבים לאחר הזכייה.

הוועד האולימפי הבינלאומי סירב לציין את זכר הספורטאים בזמן טקס פתיחת האולימפיאדה, וזאת למרות לחץ בינלאומי לקיים דקת דומייה לזכרם בה תמך בין השאר נשיא ארה"ב ברק אובמה. בטקס נפרד מהמשחקים שנערך לזכר הספורטאים תקפו המשפחות השכולות ושרת הספורט לבנת את יו"ר הועד האולימפי הבינלאומי ז'ק רוג על החלטתו.