מרהיב: צניחה חופשית במפל באמזונס

מה גרם למזכירת המדינה האמריקנית לצאת בריקוד? איך אפשר לרדת ממפל בגובה 771 מטרים? ולאיזה חלק בגוף הברזילאים הפיקו תצוגת אופנה משלו? סיכום יומי עולמי

גבול טורקיה-סוריה נמצא במוקד תשומת הלב העולמית כבר כשנה וחצי, כשעשרות אלפי פליטים סורים נמלטים מנאמניו של אסד למדינה מצפון. אמש, ולא בפעם הראשונה, פרצו שריפות ענק ששרפו מאות עצים, חיסלו יערות ואיימו על יישובים באזור, בהם מחנות הפליטים.

פרו: סדריק דומונט הפך את הסכנה למקצוע. ראינו אותו בעבר קופץ בגרנד קניון ומזנק מגורדי שחקים סביב העולם, הפעם הוא התייצב בחלק העליון של מפל בגובה 771 מטרים בליבו של יער האמזונס בפרו, קפץ וצבר מהירות של 200 קמ"ש עד שפתח מצנח וריחף במשך תשע שניות עד הקרקעית. הקפיצה הזו היא ה-2,000 בקריירה של דומונט.

פיליפינים: כוחות הצלה ואנשי צבא מתגייסים כדי להעביר מזון, תרופות וסיוע לכמעט מיליון אנשים שנותרו מנותקים מתשתיות בבירה מנילה, רבים מהם איבדו את כל רכושם. כבר 11 ימים שהשטפונות האלה, שנגרמים מגשמי מונסונים, משבשים את חייהם של תושבי הבירה הפיליפינית. עד עכשיו סופרים במדינה 64 הרוגים. במזרח העיר הקימו מאהל מיוחד למפונים ואולמות הספורט בבתי הספר במנילה הפכו למקלטים.

דרום אפריקה: מזכירת המדינה האמריקנית יודעת ליהנות. כבר ראינו אותה משתכרת מבירה בקרטחנה שבצפון קולומביה, ראינו אותה גם יוצאת במחולות בעבר במלאווי, הפעם הילרי קלינטון הגיעה לפרטרויה שבדרום אפריקה, לארוחה חגיגית מיוחדת במינה. מזכירת המדינה האמריקנית מצאה את עצמה כובשת את רחבת הריקודים במקום.

ברזיל: אופנה בקצות האצבעות. קפיצה קטנה לשבוע האופנה בברזיל - שבוע אופנה לציפורניים. אור הזרקורים הופנה לקצות האצבעות, שקיבלו מיני-מסלול דוגמנות במיוחד בשבילן. בשביל מי שלוקחים חלק באירוע מדובר בְּעסק רציני ביותר: היריד עולה קרוב לשני מיליון דולרים, וקרוב ל-5,000 מבקרים כבר הגיעו לבחון מקרוב את הדבר הבא בעולם הלקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק