רומני: "ארה"ב זה לא קיבוץ"

המועמד הרפובליקני יצא נגד כלכלה שיתופית דוגמת זו של הקיבוצים בישראל ותקף את הנשיא. "אובמה צריך להבין שאינדיבידואלים והיוזמות שלהם זה מה שמניע את אמריקה", הדגיש בנאום בחירות. "אנחנו יחידים שעובדים למען הגשמת החלום האישי"

מיט רומני לא בתורנות (AP)

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב מיט רומני עסוק בניסיונות לשפר את מצבו בסקרים וצמצם את הנזקים שהותיר בסיור העולמי שלו. על פי דיווח ברשת ABC, במהלך נאום שנשא מול בוחרים הסביר רומני כי הוא ישפר את הכלכלה האמריקנית והציג כדוגמה שלילית את הכלכלה הכושלת שנהוגה בצורת החיים הקהילתית הידועה - הקיבוץ.

"באחד הימים הנשיא (אובמה) אמר דבר מדהים", אמר רומני. "אני לא מאמין שהוא אמר את זה - הוא אמר שאם יש לך עסק - לא אתה זה שבנית אותו, אלא החברה בנתה אותו. נאלצתי לפנות ליו טיוב כדי לבדוק את זה בעצמי, אובמה צריך להבין שאינדיבידואלים והיוזמות שלהם הם מה שמניע את אמריקה, זו אמריקה. אמריקה היא לא קבוצה קולקטיבית שבה כולם עובדים לטובת הקיבוץ, אנו יחידים שעובדים למען הגשמת החלום האישי. אנחנו יוצרים עסקים מצליחים משלנו שמעסיקים אנשים אחרים, שמספקים השראה", אמר רומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי יהיה סגנו של מיט רומני, אולי הגנרל פטראס ?

ברשת ABC העלו את השאלה , כיצד יתכן שבשבוע שעבר רומני דיבר על היכולות המרשימות של הכלכלה הישראלית ואף הדגיש כי הן עולות על זו הפלסטינית (ואפילו גרם לזעם ברחוב הפלסטיני), וכעת הוא בוחר לבקר את המסגרת הכלכלית שהכי מזוהה עם מדינת ישראל?

השאלה מתחדדת בעיניי כתבי ABC בעקבות הדברים שכתב בספרו "אומות עשירות ואומות עניות", בו טען רומני שהתרבות היא זו שגורמת לאומות לשגשג או להיכשל. ישראל בעיניו, היא הצלחה.

בינתיים, ארצות הברית ובמיוחד המפלגה הדמוקרטית ממתינה לראות מי יהיה האיש שירוץ לצידו של רומני, כמועמד לתפקיד סגן הנשיא. בעבר עלו כבר שמות כמו קונדוליסה רייס או ריק פרי. אחרי שגם דיק צ'ייני אמר כי בפעם שעברה הבחירה הזו (בשרה פיילין) הפילה את המועמד ג'ון מקיין, הרפובליקנים, על פי דיווח בדרדג' ריפורט, רוצים לראות את הגנרל המאותר - דיויד פטריאס, שעשוי למשוך בוחרים למפלגה, כסגנו של רומני.