הישראלי שנחטף באמזונס שוחרר: "לא פחדתי לרגע"

נהר האמזונס הוא לא אחד מהמקומות הבטוחים בעולם לטייל בהם. אבל זה לא מה שעצר את מיקי גרוסמן, לוחם צנחנים שהתגבר על קרבות רבים וגם על מחלת הסרטן. לאחר שנחטף בידי מיליציה חמושה שדרשה כופר, הוא שוחרר ושחזר בראיון לחדשות 2 את הדרמה

מסע ההרפתקאות של עמיקם (מיקי) גרוסמן הגיע השבוע לשיא, שכנראה גם הוא לא דמיין. במהלך מסע של 5,000 מייל באמזונס, נחטף מדריך הטיולים וההישרדות יחד עם קבוצה קטנה של מלווים. לפנות בוקר הוא שוחרר, ולמרות זאת הוא מתעקש: "אני לא מפסיק את המסע".

בריאיון לחדשות 2 לאחר ששוחרר סיפר גרוסמן על השתלשלות האירועים: "חצינו ביצות, חצינו מקומות הכי מסוכנים, נתקענו עם ילדים בשטח ולפני שלושה ימים בשעות הבוקר המוקדמות ניגשו אלינו הילדים, הם פנאטיים והם לא רוצים שאף אחד ייכנס לתחום שלהם".

גרוסמן בן ה-64, לוחם צנחנים בעברו, עזב את הארץ עם משפחתו לארצות הברית לפני כ-20 שנה. הוא חלה בסרטן, ניצח אותו, ואז החליט לצאת למסע רגלי ארוך למען יערות הגשם. הוא יצא לפני כשלושה חודשים מחוף האוקיינוס השקט באקוודור אל חוף האוקיינוס האטלנטי בברזיל, אך הטיול נקטע בג'ונגל באקוודור סמוך לגבול עם פרו.

"הם התכוונו להרוג אותנו"

"הם הגיעו עם רובים, קרוב ל-20 איש. המבוגרים התכוונו להרוג אותנו, אבל הצעירים לא נתנו להם ואמרו: 'בואו ניקח אותם איתנו', ואז הם דרשו כופר. הם רצו מיד 20 אלף דולר כדי לשחרר אותי. אמרתי אין לי כסף, ולא תקבלו כסף", שיחזר גרוסמן.

לאחר התערבות של גורמים דיפלומטיים מארצות הברית ומישראל ומשא ומתן עם החוטפים, שוחררו גרוסמן ושותפיו למסע לפנות בוקר. "אני בחור בן 64, עברתי קרבות. יש חשש לחיים שלך כשעומדים לך עם 20 רובים מול הפניפ. אני לא פחדתי ולא דאגתי לעצמי, דאגתי יותר לאנשים שלי, שחששו מאוד לחיים שלהם. אנחנו ממשיכים לאותו מסלול, ואני לא מפסיק את המסע", הדגיש גרוסמן.

כעת משפחתו של גרוסמן מקווה שההרפתקן הנצחי, האיש שניצח את הסרטן וגם את החוטפים, יסיים במהרה את הטיול וישוב הביתה, לפחות עד המסע הבא.