הותר לפרסום: ירי לעבר בית כנסת בפריז‎

המשטרה בצרפת אישרה היום כי אש מנשק אוטומטי נפתחה אמש לעבר בית כנסת ברובע ה-19 בבירה. לא היו נפגעים באירוע והנסיבות נמצאות בבדיקה. אתמול דרס נהג מכונית 10 בני אדם בעיר נאנט במערב המדינה

(רויטרס)

אש מנשק אוטומטי נפתחה אמש (שני) סמוך לשעה 22:00 לעבר בית כנסת ברובע ה-19 בבירה פריז - כך הותר היום לפרסום. לא היו נפגעים ונסיבות האירוע נמצאות בבדיקה. על פי דיווחים בצרפת, היורה ככל הנראה נעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

‏בקהילה היהודית בצרפת התקבלה הוראה להגביר ערנות נוכח האירועים האלימים ביממות האחרונות ובמקביל, הורה ראש הממשלה הצרפתי מנואל וואל לתגבר את מרכזי הערים במאות אנשי ביטחון בזמן חג המולד.

האירוע התרחש בזמן שעשרות מתפללים היו בעיצומה של תפילת ערבית בבית הכנסת "דוד בן ישי", כשלפתע נורה צרור יריות לעבר המבנה - על פי הדיווחים מרכב נוסע.

המשטרה המקומית מצאה קליעים שחדרו את אחד החלונות בבית התפילה. בעקבות האירוע קראו ראשי הקהילה היהודית בצרפת ליתר ערנות ולהגברת האבטחה סביב המוסדות היהודיים.

פגיעת קליע (חדשות 2)

על רקע הדברים, אמר היום ראש הממשלה הצרפתי מנואל וואל כי "איום הטרור הוא ללא ספק הבעיה החמורה ביותר שעמה אנו מתמודדים בזמן האחרון".

אתמול פגע נהג מכונית מסחרית בקונים בשוק חג המולד בעיר נאנט שבמערב צרפת. לפחות 10 בני אדם נפצעו, מתוכם ארבעה במצב קשה.

שר הפנים הצרפתי פייר-הנרי ברנדט אמר זמן קצר לאחר האירוע כי הנהג "פגע בעוברי האורח במכוון". כלי תקשורת בצרפת דיווחו מפי עדי ראייה כי הנהג (25) צעק "אללה אכבר" לפני שהתנגש בקהל הרב שהיה במקום ולאחר מכן דקר את עצמו מספר פעמים.

הוא הובהל לבית החולים במצב קשה. על פי דיווחים שונים, בכלי הרכב נמצאה מחברת ובה מסרים אובדניים.