היום: לי קורזיץ בקרב על המדליה

בשעה 16:00 יחל באתר השיט בווימות' המסע לעבר הסיכוי האחרון למדליה ישראלית: השייטת לי קורזיץ, המדורגת במקום השני הכללי, תיכנס למים ותפתח בשיוט המדליות. אתמול אמרה קורזיץ: "אני מבטיחה לכל עם ישראל שאבוא לשיוט המדליות ואתן הכל מעצמי". עוד לפניה יחלו לשוט הצמדים גידי קליגר וערן סלע וורד בוסקילה וגיל כהן

רוצה לחזור עם מדליה. לי קורזיץ (רויטרס)

התקווה האחרונה למדליה אולימפית ישראלית: בשעה 16:00 יופנו כל העיניים בישראל לעבר אתר השיט בווימות', שם תחל גולשת ה"ניל פרייד" לי קורזיץ את שיוט המדליות שלה. שעות ספורות בלבד לפני השיוט הגורלי כתבה קורזיץ בעמוד הפייסבוק שלה: "ים יקר ואהוב שלי, אתה המחליט והקובע - תהיה איתי!!! אני שלך תמיד, לא משנה מה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קורזיץ תחל את שיוט המדליות כשהיא מדורגת במקום השני הכללי, לאחר שני שיוטים אחרונים מאכזבים במהלכם התרחקה מהמוליכה - מרינה אלבאו מספרד. על מנת לזכות במדליית זהב קורזיץ תהיה מוכרחה לסיים באחד המקומות הראשונים, בהפרש של שבעה מקומות לפחות מהגולשת הספרדיה, ולקוות שאף אחד משתי הגולשות המדורגות אחריה לא תקדים אותה.

אתמול סיפרה קורזיץ לחדשות 2 על תחושותיה לפני השיוט הגורלי: "אני מנסה לא לחשוב יותר מדי, כדי לתת לגוף את המנוחה שהוא צריך. למרות זאת, הכל צפוף מאוד וכמובן שיש הרבה סיטואציות והרבה מה לחשוב", אמרה. "אבוא לשיוט המדליות ושם אתן הכל מעצמי. אני מבטיחה לכל עם ישראל שאתן הכל. אי אפשר לדעת מה יהיה. אין לי הימורים, אבל יש לי תקווה לעלות על הפודיום ואני מקווה להביא מחר כבוד".

עוד קודם לכן, בשעה 14:00, יחלו גידי קליגר וערן סלע בשיוטים האחרונים בדגם 470. לאחר שמונה שיוטים מדורגים השניים במקום ה-11 הכללי, ושני השיוטים האחרונים יכריעו האם יעלו לשיוט המדליות. במקביל יתחרו גם ורד בוסקילה וגיל כהן, המדורגות במקום העשירי הכללי, בשיוטים 7 ו-8.

אתמול: טקס לזכר נרצחי מינכן

בלונדון נערך אתמול טקס לזכרם של 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באולימפיאדת מינכן ב-1972. בטקס השתתף בין היתר ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, שאמר כי "עלינו לעצור ולזכור את הספורטאים שנרצחו, זה היה פשע נגד העם היהודי ונגד האנושות".

אבל גם ספורט היה אתמול: קופצת המוט הרוסיה ילנה איסנבייבה אכזבה אתמול בגמר. לאחר שתי מדליות זהב רצופות באתונה ובבייג'ין, הפעם נאלצה איסנבייבה להסתפק במדליית ארד בלבד. את מדליית הזהב גרפה הקופצת האמריקנית ג'ניפר שור-סטוצ'ינקי.

בגמר ריצת ה-400 מטרים זכה האצן קיראני ג'יימס מגרנאדה, בן 19 בלבד. בגמר בריצת 400 מטרים משוכות הפתיע האצן הוותיק פליקס סאנצ'ס מהרפובליקה הדומיניקנית, עם ניצחון משכנע. הצמד הישראלי אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה לא העפילו לגמר בתחרות השחייה הצורנית, לאחר שסיימו את השלב החופשי במקום ה-17 בלבד.