מסע לראשו של פסיכופת ניאו-נאצי

החשוד בטבח במקדש הסיקי בויסקונסין היה חבר באחת מלהקות השנאה המשמעותיות בארה"ב ושאף ל"עליונות לבנה". הוא הספיק לשרת בצבא האמריקני, אך שוחרר בשל "התנהגות לא הולמת". אנשים ששירתו איתו מציינים שהוא נצפה לא פעם בשיכור במהלך תפקידו. אתמול הוא רצח 6 מתפללים באקדח, שאותו רכש כמובן כחוק

ככל שחולפותהשעות נחשפים פרטים נוספים על וייד מייקל פייג' שחשוד ברצח שישה מאמינים סיקים במקדש שלהם אתמול בויסקונסין. קשה להאמין, אך פייג' בן ה-40 אפילו הספיק לשרת בצבא ארצות הברית בתפקיד מתקן פצצות. בשנת 1998 שוחרר מהצבא בשל "התנהגות לא הולמת", ואנשים ששירתו איתו מציינים שהוא נצפה לא פעם בשיכור במהלך תפקידו.

פייג' היה גיטריסט וסולן להקת "End Epaty", להקת גלוחי ראש ניאו-נאציים, שדוגלת בערכים הבזויים של "עליונות לבנה". בראיון מלפני כשנתייים פייג' סיפר כי הוא הקים את הלהקה ב-2005 כדי "לנסות ולהבין מה ניתן לעשות כדי להגיע לתוצאות חיוביות בחברה שלנו, ולהבין מה מונע מאיתנו לפעול". "ניסיתי להבין", הוסיף הטובח אז, "מה אפשר לעשות כדי להפסיק את האפאתיות של אנשים ולהתקדם קדימה. זה דורש משמעת לפעול בחברה חולנית כמו שלנו".

בין הלהיטים של הלהקה אפשר למצוא את השירים "הרס עצמי", "חסר משמעות", "אידיוטים עם מטרה", "כניעה", שמדברים - לפי פייג' עצמו "בנושאים סוציאליים, נושאי דת, ובוחנים כיצד ערך החיים צנח והושפל בשל העריצות והצביעות שאליו אנחנו נחשפים".

עוד עולה כי פייג' ניסה לרכוש ציוד מארגון הניאו-נאצים הכי גדול בארצות ברית, ולפי ארגונים שפועלים נגד פשעי שנאה להקתו נחשב לאחת מלהקות השנאה המשמעותיות במדינה.

והפרט הבא - כבר ממש לא מפתיע בארצות הברית ומדיינות הנשק - את אקדח ה-9 מ"מ החצי אוטומטי רכש פייג' כחוק. למרות כל הפרטים המזעזעים עליו, לא היה לפייג' עבר פלילי, והוא לא נחקר בעבר על ידי ה-FBI.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת