הבקבוק שהחמיץ את בולט

המסלול האולימפי בלונדון כמעט סיפק אמש דרמה נוספת. צופה שישב בקהל השליך בקבוק לעבר האצנים, שניות לפני הזינוק לריצת הגמר במאה מטרים - ופספס. ג'ודוקא מהולנד, שזכתה במדליה בתחרויות וישבה לידו, הגיבה במכת אגרוף לפניו, ולאחר מכן הוא נעצר

הבקבוק שהחמיץ את בולט (AP)

יוסיין בולט הוכיח אמש שוב שהוא האיש הכי מהיר בעולם, אבל לצד ההישג המרשים בתקשורת העולמית עסקו הבוקר באירוע המוזר שקרה רגע לפני ההזנקה לריצת הגמר ל-100 מטרים. כמה צלמים הצליחו לתעד את אחד הצופים בקהל, שכנראה היה שיכור, זורק בקבוק בירה לכיוון האצנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבקבוק, שעל פי הדיווחים נועד לפגוע בבולט עצמו, החמיץ את האלוף האולימפי, פגע במסלול שבו הוא התכונן לרוץ, התגלגל
ונחת כמה מטרים מאחורי יוהן בלייק - בן ארצו של בולט שסיים שני.

האירוע החריג הופך למוזר עוד יותר. אדית בוש, ג'ודוקא הולנדית שזכתה במדליה בתחרויות בלונדון, ישבה ליד השיכור שזרק את הבקבוק והגיבה במכת אגרוף לפניו. כמה שניות אחר כך, אנשי האבטחה עצרו אותו.

ריצת הגמר האיכותית ביותר אי פעם  

יוסיין בולט סיים אמש שנה לא קלה מבחינתו בצורה הכי מתוקה שיש. הוא זכה במדליית הזהב בריצה היוקרתית, שכבר מוגדרת כאיכותית בהיסטוריה, לאחר שארבעה אצנים ירדו מ-9.80 שניות.

השיא האולימפי שקבע בולט (9.63 שניות) הצליח להשתיק את המבקרים שהטילו ספק ביכולת שלו, לאחר שנפסל בזינוק בגמר אליפות העולם באותה ריצה לפני כשנה. "חלק מכם זילזלו בי", אמר בולט לכתבים אחרי הגמר אמש, "אך כל מה שהייתי צריך לעשות הוא להראות לעולם שאני הטוב ביותר. אני עכשיו קרוב צעד אחד יותר להיות אגדה".

בולט "טייל" אמש לגמר מול 80,000 הצופים באצטדיון האולימפי שעודדו אותו כאילו היה בן לממלכה הבריטית. את הריצה עצמה הוא פתח פחות טוב, אך בהמשך המסלול הוא הפעיל "מבערים" והשיג את התוצאה השנייה בעולם אי פעם, כשלפניה רק שיא העולם שהוא עצמו קבע באליפות העולם ב-2009.