בולט הוכיח שוב - אני הגדול מכולם

יוסיין בולט שם קץ לספקות, ואחרי זינוק מאוחר הצליח לגמוע 100 מטרים בזמן הקצר ביותר - 9.63 שניות ששוות שיא אולימפי חדש. בן ארצו בלייק הגיע שני, ג'סטין גטלין מאה"ב זכה בארד

זהב נוסף. אוסיין בולט (רויטרס)

בולט הוכיח שוב - אני האצן המהיר והגדול בעולם. ברגע האמת קבע הפנומן מג'מייקה שיא אולימפי חדש כשקבע 9.63 שניות וזכה בזהב גם בלונדון. במקום השני הגיע בן ארצו יוהאן בלייק, את הארד לקח האמריקני ג'סטין גטלין.

רגע השיא של אולימפיאדת לונדון 2012 הגיע הלילה סמוך לשעה חצות, כששמונה האצנים המהירים ביותר בעולם תפסו את מקומם על קו הזינוק בריצת 100 מטרים. בתוך פחות מעשר שניות התברר מיהו האיש המהיר בעולם. 

לאחר שלושה מקצי חצי גמר התגבשה הרשימה הסופית, בעקבותיה מתפתח מאבק נוסף - שלושה אצנים מארה"ב התחרו מול שלושה אצנים מג'מייקה. בולט, שריסק את שיאי העולם במסלולי הריצה למרחק 100 ו-200 מטרים באולימפיאדת בייג'ין נחלש קצת בשנה האחרונה. במקביל קם לו יורש - יוהאן בלייק, בן מדינתו - שמשוכנע כי יזכה בזהב. אבל היה זה דווקא האצן האמריקני ג'סטין גאטלין שעלה לגמר עם הזמן הטוב ביותר: 9.82 שניות. אחריו קבע בלייק 9.85 שניות ובולט עצר את השעון על 9.87 שניות.

שמונת האצנים שעלו לגמר הם ריצ'רד תומפסון מטרינידד וטובגו - שהיה היחיד שסיים מעל ל-10 שניות, צ'ורנדי מרטינה מהולנד, טייסון גיי מארה"ב, ג'סטין גאטלין מארה"ב, ריאן ביילי מארה"ב, יוהאן בלייק מג'מייקה, אספה פאוול מג'מייקה ויוהאן בלייק, גם הוא מג'מייקה.

האצן על הלהבים לא העפיל לגמר

זמן קצר לפני כן נעשתה עוד היסטוריה באצטדיון האתלטיקה, כשהאצן הדרום אפריקני אוסקר פיסטוריוס התייצב על המסלול למקצה חצי הגמר ב-400 מטרים. פיסטוריוס זכה לתהודה עולמית בעקבות מאפיין ייחודי: הוא קטוע רגליים ורץ על גבי שני להבי פרוטזה. עם זאת, החלום של פיסטוריוס הסתיים לאחר שסיים אחרון במקצה שלו ולא העפיל לגמר.

מי שחלום המדליה האולימפית שלה טרם נגוז היא גולשת הרוח לי קורזיץ. קורזיץ קיוותה להתקרב היום לעבר מדליית הזהב לפני שיוט המדליות שייערך ביום שלישי, אבל רוחות חלשות הרחיקו אותה מהחלום. קורזיץ סיימה את השיוטים ה-9 וה-10 במקומות ה-9 וה-11 בהתאמה. היא נותרה במקום השני בדירוג הכללי, אך התרחקה משמעותית מהמוליכה הספרדיה אלבאו.

לעומתה, הגולש שחר צוברי, שרבים קיוו שיחזור מלונדון עם מדליה, סיים את התחרויות בתחושת אכזבה מרה: צוברי הגיע אומנם למקום הראשון בשיוט העשירי שלו, אך לא הצליח להעפיל לשיוט המדליות לאחר שסיים את התחרות במקום ה-19 בדירוג הכללי.

המארחים הבריטים חגגו היום בגדול, לאחר שהטניסאי אנדי מארי ניצח בגמר היסטורי את המדורג הראשון בעולם רוז'ה פדרר משוויץ. בשחזור של גמר ווימבלדון נפגשו שני ענקי הטניס מול יציעים מלאים ונלהבים במיוחד. בניגוד לטורניר ווימבלדון, הפעם הייתה ידו של מארי על העליונה, לאחר שניצח את פדרר בשלוש מערכות - 6-2, 6-1, 6-4 - וזכה במדליית הזהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת