רוצים מדליה: היום הגורלי של שטילוב וקורזיץ

המתעמל אלכס שטילוב, אחת התקוות הגדולות של המשלחת הישראלית למדליה, יתמודד היום בגמר תרגיל הקרקע בלונדון. גם הגולשת לי קורזיץ, שממוקמת שנייה בשלב זה יכולה כבר היום להבטיח מקום על הפודיום. מדינה שלמה מחזיקה אצבעות לשניהם

בהצלחה! שטילוב וקורזיץ (רויטרס, AP)

האם אנחנו עומדים לפני גדול ההישגים של ספורטאי ישראלי באולימפיאדה? המתעמל אלכס שטילוב יתמודד היום בגמר תרגיל הקרקע, התחום החזק ביותר שלו, בתחרויות הנערכות בלונדון, ומכוון לזהב. גם הגולשת לי קורזיץ, שנמצאת בשלב זה במקום השני, יכולה להבטיח כבר היום את מקומה על הפודיום.

עד כה נראה שטילוב מצוין באולימפיאדה. בשבוע שעבר הוא הפגין יכולת גבוהה מאוד וביום רביעי האחרון סיים ראשון בתרגיל הקרקע, אינדיקציה מעודדת לקראת הגמר היום. שטילוב ידוע כספורטאי ש"מספק את הסחורה" בתחרויות גדולות ונראה כי הבמה החשובה בתבל עברו הספורטאים לא מצליחה לערער את שלוותו.

לפני ארבע שנים בבייג'ינג התמודד שטילוב כילד חסר ניסיון ולמרות שעלה לגמר, בתחרות עצמה הוא נפל על הישבן וחיסל את הסיכוי למדליה. היום, ארבע שנים לאחר מכן ואחרי כמה מדליות מאליפויות עולם ומאליפויות אירופה שטילוב הוא מועמד טבעי למדלייה היסטורית לישראל באחד התחומים המרכזיים והנחשבים של המשחקים האולימפיים. בימים האחרונים הוא נראה רגוע ובטוח בעצמו, ולנו לא נותר אלא להחזיק לו אצבעות.

גולשת הניל פרייד לי קורזיץ עשויה גם היא להבטיח כבר היום מדליה אולימפית, כשתצא לשני השיוטים האחרונים. עשר הגולשות המובילות יעלו לשיוט המדליות שייערך ביום שלישי, ותוצאות טובות של קורזיץ, הממוקמת שנייה בתחרות, יכולות להבטיח לה מדליה. אז יישאר רק לראות באיזה צבע היא תהיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק