בכיר בולגרי: "פצצת המחבל הוכנה בבולגריה"

בעוד שהמצוד אחר מתכנני הפיגוע בבורגס נמשך, טוען בכיר בולגרי כי הפצצה שהביאה למותם של המטיילים הישראלים - הורכבה בתוך שטח בולגריה. בנוסף מבהיר הבכיר: "ההתקפה תוכננה, אורגנה ויושמה על ידי אנשים שנמצאים הרחק מבולגריה"

בכיר בולגרי: "פצצת המחבל הוכנה בבולגריה" (חדשות 2)

הפצצה בה עשה שימוש המחבל המתאבד מבורגס, שהביא למותם של חמישה ישראלים - הוכנה בתוך שטח בולגריה, כך אומר היום בכיר במשרד הפנים הבולגרי.

על פי סוכנות הידיעות AFP, סיפר הבכיר שלמרות שהפצצה הורכבה בשטח המדינה, הפיגוע הקטלני תוכנן מחוץ לבולגריה. "אני יכול להגיד בוודאות שההתקפה תוכננה, אורגנה ויושמה על ידי אנשים שנמצאים הרחק מבולגריה", הבהיר הבכיר קאלין גורגייב.

לדברי גורגייב, המחבלים "הגיעו, פעלו ועזבו", אך הוא לא ציין פרטים נוספים על זהותם של החשודים בתכנון הפיגוע. "המומחים שלנו מעריכים כי הפצצה הורכבה במקום קרוב", ציין הבכיר והדגיש כי מרכביה זמינים לרכישה בחנויות בבולגריה ובמדינות אחרות.

פורסמה תמונתו של המתאבד

רק לפני מספר ימים פרסמה המשטרה הבולגרית תמונה של המחבל שפוצץ עצמו באוטובוס הישראלים בבורגס לפני שבועיים. מדובר בעיבוד מחשב שנבנה לאחר שחזור פניו של המתאבד.

בהודעה רשמית שפורסמה על ידי המשטרה בבולגריה, תמונת המחבל נבנתה לאחר שחזור פניו של המחבל, שראשו עדיין מוחזק בחדר המתים. בתמונה מוצג איש בעל חזות מערבית ששיערו כהה, עורו בהיר ועיניו חומות.

בשבוע שעבר אישר ראש ממשלת בולגריה כי המחבל, שהביא למותם של חמישה ישראלים ונהג אוטובוס מקומי, לא פעל לבדו. על פי הודעה שהוציא, המחבל פעל כחלק מחולייה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק