כך ייעשה לספורטאים שזוכים בזהב

נשיא ארה"ב התקשר לברך את שיאן המדליות האולימפיות מייקל פלפס, ואת נבחרת המתעמלות שזכתה בזהב. בבריטניה האירו את גשר לונדון בזהב לכבוד המדליה המוזהבת הראשונה שהשיגו החותרות הבריטיות במשחקים, ואצלנו: הספורטאים הישראלים מקווים ליום מוצלח שיסתיים גם הוא בשיחת ברכה מראש הממשלה

הספורטאים במשלחת הישראלית לאולימפיאדה מקווים לקבל טלפון מראש הממשלה בנימין נתניהו, כנהוג לאחר הישגים יוצאי דופן במדינתנו הקטנה, אבל מתברר שלא רק בישראל נוהגים כך. נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, התקשר אתמול לברך את השחיין מייקל פלפס על המדלייה ה-19 בה זכה.

אובמה, שנמצא כעת במהלך קמפיין בחירות באוהיו, טרח גם לציין את חמש המתעמלות האמריקניות שזכו במדליית זהב. בדברים שנשא אמש, הביע נשיא ארה"ב את התפעלותו הרבה מביצועיהן של גבריאל דאגלס, אלכסנדרה רייסמן, מקיילה מארוני, קיילה רוס וג'ורדין וויבר. "אני חייב לומר לכם כשכאני צופה בזה, כשהאצנים על המסלול - אני יודע לרוץ, הם פשוט מהירים יותר. ואני יודע לשחות, הם פשוט שוחים הרבה יותר מהר ממני, אבל הבחורות האלה - המתעמלות", אמר אובמה, "אין לי מושג איך הן עושות מה שהן עושות".

"איך הן לא דופקות את הראש בקורה?"

"אז שאלתי את הצעירות האלו כשבירכתי אותן - איך אתן לא דופקות את הראש בכל פעם שאתן על הקורה?", תמה הנשיא. "אני לא הייתי מסוגל ללכת על הקורה הזאת".

וגם בבריטניה עושים כבוד לספורטאיות הלן גלובֶר והת'ר סטאנינג, שהפכו לראשונות שזכו במדליית זהב במסגרת התחרויות האולימפיות בממלכה: גשר לונדון הואר אתמול באורות מוזהבים לכבוד החותרות הבריטיות, ובלונדון הבטיחו שהמחווה היפה הזו תופיע בכל פעם שבריטניה תזכה במדליית זהב.

ואצלנו, תקוות גדולות אחרי היום מוצלח במיוחד שעבר אתמול על הספורטאים הישראליים. יעקב טומרקין יתחרה הערב במשחה הגמר ב-200 מטרים גב, אנדי רם ויוני ארליך שהביסו אתמול את רוג'ר פדרר ובן זוגו השיווצרי סטניסלס וורינקה ישחקו היום ברבע הגמר לזוגות מול האחים בראיין המדורגים ראשונים בעולם. הגולשת לי קורזיץ, שמדורגת עד כה במקום השני - תצא לשיוטים החמישי והשישי, ולכל אלה מצטרף היום תקווה נוספת - הג'ודוקא אריק זאבי, שיתמודד במשקל עד 100 קילוגרמים נגד יריב גרמני. בהצלחה!

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק